Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Alkohol mentes sör után lehet...

Alkohol mentes sör után lehet vezetni?

Figyelt kérdés

A kérdés elsőre nagyon hülyén hangzik. De Most kezdtem el a vezetést. A sör ízét viszont szeretem. Viszont ha elkísérem majd barátnőmet buliba én is szeretném magam jól érezni.

Mivel egészségesebben akarok élni mostanában csak alkohol mentes sört iszom. Megfigyeltem, hogy bár rá van írva, hogy alkohol mentes ott van kisbetűvel, hogy alk. max. 0,5%. Mivel mindenki azt sulykolja bele az emberekbe, hogy Mo.-on zero tolerancia van az számomra azt jelenti, hogy ha iszik az ember nem szabad inni.

Ami még feltűnt, hogy az alkoholos tartalmú italokon ott van, hogy 18+, terhesek ne igyák ill, hogy ne vezessünk VISZONT az alkohol mentes sörön nincs rajta egyik szimbólum sem....


Viszont, ha egy átlag sör 4% os és az "alkohol mentes sör" meg 0,5% akkor ha megiszok 8 dobozzal akkor ugyan ott vagyok és rendőr lemeszel akkor bukó.


Ki, hogy tudja? Volt egy olyan infóm is, hogy 0,25 is nincs baj, de akkor miért zéró tolerancia?



2019. jan. 3. 23:48
1 2
 1/12 grafno ***** válasza:
100%
Állítólag nem kimutathato a vérből a 0.5% mert szervezet lebontja. A legjobb egy alkoholszonda ami mutatja az értéket. Mert a 8 sört nem tudom. Minden az idő függvényében történik. Ha 8at megiszol attól még másnap joesetben vezethetsz. Kérdés hogy 3ora múlva is? Vagy 1ora múlva? Egy műszerrel tudod magad ellenőrizni valamennyire vagy marad ataxi.
2019. jan. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

egyrészt 20 doboz 0,4%-os sör után sem mutatja ki a szonda az alkoholt, főleg ha eltellik egy kis idő is közben.

másrészt van 0,0 %-os alkoholmentes sör is.

2019. jan. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Vegyél 0,0%-osat!


De amúgy meg az a 0,5% annyira kevés, hogy csak na!

2019. jan. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=RfCS3luCYLc


Igaz nem alkoholmentes söröket tesztelnek, de a tesztelt édességekben több az alkohol, mint egy doboz alkoholmentes sörben... nézd meg, mi lett a teszt eredménye.

Nem kellene túl bonyolítani ezt a kérdést, az alkoholmentes sörben minimális az alkohol tartalom, és aki a sör ízét szereti, az alkoholmentes sör ízét nem feltétlenül fogja kedvelni.

A söröknek általában szerethetőn kesernyés az ízviláguk, amibe sok egyéb íz vegyül, vannak valóban finom sörök, de az alkoholmentes sörök többsége valami édesbe hajló "bambi", nem lehet azt mondani, hogy sör íze van, nem sok olyan ember ismerek, aki megiszik 8-10 doboz alkoholmentes sört, mert annyira ízlik neki, és mivel alkoholt sem tartalmaz, így arra sem alkalmas, hogy attól érezd jól magad, hogy megittál néhány dobozzal.

Az egészséges életvitelnek nem része az alkoholmentes sör, alkohol ugyan nincs benne, de egészséges összetevő sem sok, legfeljebb a víz.

Ezen túlmenően is túlbonyolítottad a gondolatmenetet, vezetés tanulás előtt pihenni is kellene, nem kell ahhoz egy korty alkohol sem, az oktatód nem valószínű, hogy tolerálni fogja, ha fáradtan akarsz gyakorolni. Tanulókocsikat a rendőrök elég ritkán állítanak meg (bár ez sem kizárt)

Örülhetsz, ha tudsz hetente egy, vagy két alkalommal vezetni, az sem elképzelhetetlen, hogy még ritkábban lesz arra lehetőséged, és arra sem sok esély van, hogy éjjel, vagy hajnalban lesznek a gyakorlások.

2019. jan. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Esténként 8 sör meg az egészséges életmód...:D
2019. jan. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
A sörben nem az alkohol az, ami a legjobbanhízlal. Kalória az alkoholmentesben is van.
2019. jan. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

ha 8 dobozzal megiszol, az olyan mintha 1 dobozzal félóránként kortyolva ittál volna egész este.

azért 8 sört letolni idő, az 4 liter, ki is kell hugyozni, hogy beférjen :))

ilyen mennyiségben simán lehontja a szervezet.

de az alkoholmentes sörök nem finomak, tapasztalatom szerint még a normál Borsodi ízvilágot sem bírják megugrani. pedig az a magyar sör legalja.

tolj inkább valami üdítőt

2019. jan. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az alkohol nem hizlal, csupan az energiatartalma miatt lefoglalja a szervezetet, ha eszel mellette akkor jobban tarolodik
2019. jan. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az egészséges életmódot kicsit félreérthetően írtam le. Úgy értettem, hogy a májamat akarom kímélni. Bár sokan isznak meg napi 1 sört mégsem alkoholisták (bár ki mit mond az alkoholizmusról) attól még szerintem 22 évesen nem kell napi 1 sört szlopálnom. Ezért vettem alkohol mentest. Nem tudom nekem bejött, szívesen iszogatom otthon este munka után.


Visszatérve a vezetésre, remek válaszokat kapta! Tegnap volt alkalmam egy Rendfenntartóval beszelnem. Szerinte, ha iszok ilyen alkohol mentest és rendőr lemeszel akkor kampó. Még a jövőben tervezek bemenni a rendőrségre.


Ha megtudtam még én is valamit akkor ide ki fogom majd írni :)

2019. jan. 5. 09:53
 10/12 anonim ***** válasza:

A zéró tolerancia alapján bármilyen kis mennyiség büntetést von maga után.

Elvileg. Mert gyakorlatilag a rendőrségi szondák hibahatára 0,1 mg/l, tehát ha te ez alatt maradsz (ami kb. biztosra vehető), akkor nincs büntetés.

A 0,25, amit hallottál, azt jelenti, hogy szondázás esetén 0,25 mg/l légalkoholszint alatt szabálysértés az ittas vezetés, efölött bűncselekmény, és súlyosabbak a következmények.

2019. jan. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!