Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Reggel buli után elindultam...

Reggel buli után elindultam haza autóval, lekapcsoltak a rendőrök, és még kimutatható volt az alkohol! A helyszínen elvették a jogosítványom, a hitelesített szondán először 0,30-at fél óra múlva 0,28-at fújtam! Valaki leírná, hogy zajlik az eljárás?

Figyelt kérdés

A tisztesség és erkölcs bajnokai az álszenteskedők kérem kíméljenek!

Boldog újévet mindenkinek



2022. jan. 2. 07:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Megvárod, míg a büntető eljárás elrendeli a bevonás hosszát, utána megvárod a kiszabott időt. Közben megcsinálod az utánképzést. Ha letelik a kiszabott idő, akkor a határozattal és a sikeres utánképzés igazolásával bebaktatsz az okmányirodába, mondod mit szeretnél, ők meg intézik a többit, jogsit postán kiküldik.


Ha az eltiltás ideje alatt vezetsz, bűncselekménynek minősül, 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető.

2022. jan. 2. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Itt nem a tisztesség meg az erkölcs a mérvadó...
2022. jan. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Ez azért nem a "még kimutatható volt az alkohol" kategória, jócskán volt benned!

Egyébként meg az 1-es leírta, mi a teendö.

2022. jan. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as hozzászóló, ha érdekel indíts egy kalkulációt, hogy rájöjj milyen hatalmas mennyiséget kell inni, hogy elérd azt a szintet...
2022. jan. 2. 08:31
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Ott vagy tévedésben hogy a leírott kalkulációval kitörölheted a segged.

Ez a pletyka rész.


Az a lényeg nálad hogy mit mutatott ki.

Adj hálát a rendőröknek hogy lekapcsoltak, mert akár baleset is lehetett volna a vége, sőt halálos baleset is.

2022. jan. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

NA most ha fél óra alatt annyit esett, számold ki mikor lett volna 0.

Kb 12-15 óra múlva.

Ez bizony kemény totál részegség.

2022. jan. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

A légalkohol szonda eredményét meg kell duplázni a valós véralkohol szinthez. Ez nálad 0,6-ot jelent, ami már bűncselekménynek számít.

A 0,6 egyébként enyhe alkoholos befolyásoltságot jelent, de a zéró tolerancia szerint 0,5 fölött bűncselekmény.

A többit az első válaszoló leírta.

2022. jan. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon élsz és nem lett baleset, tehát ha van bőven pénzed ebben az országban mindent el bírsz intézni. Pötyögd be a gogléba hogy ittas vezetés és számtalan ügyvédet sőt erre szakosodott ügyvédi irodákat találsz akik vissza fogják szerezni a jogsidat. (milliós nagyságrend)
2022. jan. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%
Zsebbe nyulos lesz, isminek ugyvedek nelkul a pszihater meg az utaankepzes surolta a millát
2022. jan. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
24%

Sajnos nem tudom a szonda tipusát, de szerintem szabalysertés. Tehat max 6 hónapra bevonjak a jogsidat, meg kapsz a keresetedtől függő penzbírsagot.

A jövőben ajanlom a full ingyenes Alcodroid alkalmazast, ha nincs semmi komoly rendellenesseged szepen megmutatja mi a helyzet.

En ugy tudom, az egy sör meg egy kicsi az a 0,3. Nalam. Eleggé testsulyfüggő ez...

2022. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!