Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A Rail Cargo Hungaria mozdonyv...

A Rail Cargo Hungaria mozdonyvezető képzése milyen nehéz? Van olyan nehéz mint a MÁV-STARTOS képzés?

Figyelt kérdés
2022. jan. 20. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Az utasítások, amiket meg kell tanulni ugyan azok, a vizsgáztatást pedig ugyan az a hatóság végzi.
2022. jan. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem a képzés nehéz, hanem utána a 16 órás munkaidő és a 4-8 óra késő szabadidő, amit munkába járással töltesz és hazaútra. Igen, tudom, megfizetik.
2022. jan. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Ugyanazt az anyagot oktatják, ugyanazokat a kimeneti feltételeket kell teljesíteni, ugyanaz a csodás szervezet végzi a vizsgáztatást.

Nincs ilyen, hogy Rail Cargo Hungáriához érvényes vasúti járművezetői engedély, országosan egységes a rendszer, hasonlóan, mint a közúti jogosítványnál.


És amúgy de, a képzés is kifejezetten nehéz lesz, ha nem vagy átlagin felüli képességű.

2022. jan. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előttem már leírták, a képzést nem az RCH végzi. Ahogyan kamionos cég sem maga képzi a sofőrjeit, hanem elküldi őket egy autós iskolába. Ugyanez a szisztéma vasúton is, csak sokkal kevesebb vasútió oktatóhely van az országban, mint ahány autósiskola. Ezt csak azért írom, mert kaptam egy privátban olyan kérdést, hogy könnyebb-e az RCH, pedig előttem már leírták, hogy pontosan ugyanolyan nehéz.
2022. jan. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sokat tudtam meg. Még annyi ,hogy a bukási arány mekkora szokott lenni? Úgy értem, hogy azt hallottam hogy itt nem olyan magas.
2022. jan. 22. 20:07
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Hol itt? Mégegyszer. Ugyanazon a tanfolyamon tanulnak a rail cargosok is, mint a MÁV-osok. Nincs protekció, ha erre gondolsz.
2022. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

De, magas.

Mint kifejtettük, ugyanazokon a képzési helyeken, ugyanazt tanulják, mint a Start vagy a GYSEV vagy bármely másik mozdonyvezetői képzést megfinanszírozó cég emberei, ugyanazon szervezet ugyanazon vizsgabiztosainál vizsgáznak.

Ezek után az, hogy egyik vagy másik tanfolyamon milyen bukási arány van, az maximum az adott cég kiválasztási eljárását minősíti, hogy milyen képességű és szorgalmú embereket tudnak felvenni, mivel ahogy említették gyakran több cég munkaválallói együtt ülnek benn ugyanazon a tanfolyamon.

Szóval tökmindegy hogy te a meglévő adottságaiddal, hozzáállásoddal melyik cégnél próbálkozol, ugyanis a tanfolyam elvégzével kapcsolatos esélyeiden semmit nem változtat. Persze utána, ha kikerülsz, nyilván merőben más feltételek várnak, de ez a tanfolyamra NEM igaz.

2022. jan. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
Bocsi, hogy így ebbe beleállok de én pont egy Startos tanfolyamon ülök jelenleg. Ha azt fontolgatod, hogy mozdonyvezető szeretnél lenni, akkor igaz a hír: qrva sokat kell tanulni. Tök mindegy melyik céghez mész el, ugyan azon a pályán mész Startosként, mint az RCH-s, vagy a Traines, vagy a Foxos vagy bárki más. Az egy másik dolog, hogy cégenként lehetnek még más végrehajtási utasítások is pluszban, de alapvetően amire építkeznek mindenhol ugyan az. Ne azon apellálj, hogy hol kisebb a bukási arány, hanem arra fordítsd az energiádat, hogy azt a tömérdek mennyiségű tudás anyagot, amit el kell sajátítanod a 16-20 hónap alatt (mert bizony el kell, különben nem fél lábbal leszel a kóterban hanem két lábbal) mihamarabb beseggeld és megértsd.
2022. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen!Rohadt sokat kell tanulni ês mēg többet tudni.

Ha buta és luta vagy tüstént menekülj onnan, mert tuti a kirugásod!

2022. jan. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!