Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vettem egy autót az átírásnál...

Vettem egy autót az átírásnál derült ki, hogy rátettek valami tartozást és így nem tudom átíratni az autót. Ilyen esetben vissza viszem a kocsit az eladónak kötelessége vissza adni az autó árát ugye?

Figyelt kérdés
2022. jan. 25. 18:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
eladó már régen a seggére vágott annak a pénznek
2022. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Merő véletlenségből nem gépjárműhitellel vették az autót? Mert ilyenkor hiába lett kifizetve az autó még ki kell kérni valami igazolást a bankból. Szólj az eladónak mindenképp, neki kell kiérnie az igazolást és azzal már át lehet íratni.
2022. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha hitel van az autón, akkor törzskönyv sincs. Lehet valami bírság, vagy parkolási tartozás, azokat meg elintézni macerás lesz. Ilyen esetben szerintem vissza kell hogy vegye, mert ez is kb amolyan rejtett hiba kategória. Pláne, hogy ha 15 napon belül nem intézed el akkor még téged büntetnek meg.
2022. jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem a tulajjal, azt mondta hogy utánna jár ma hivott hogy meg van ki tett rá tartozást de telefonba nem mondták meg neki holnap megy be ügyfélfogadási időben. Ez tavaly ősszel tették rá de ő nem vette át az értesítést mert pont elutaztak így nem tudott róla.
2022. jan. 25. 19:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hitel van az autón, akkor törzskönyv sincs."


Amire te gondolsz, az 5 evig ervenyes.

Utana a torzskonyv kikerheto a banktol.


Nalunk is van ki nem fizetett hiteles auto, a torzskonyve itt a fiokomban.

2022. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem autó hitel van rajt, törzskönyv nálam van. Hanem valami nem fizetett tartozását terhelték rá gondolom végrehajtó.
2022. jan. 26. 05:14
 7/14 anonim ***** válasza:
56%
Valószínűleg adótartozást terhelték az autóra.Egy ismerősöm is így járt.Végül leadta roncstelepre ,mert az eladó nem vette vissza a kocsit.
2022. jan. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ha nem veszi vissza akkor én bírósági úton ezt követelhetem?
2022. jan. 26. 09:05
 9/14 anonim ***** válasza:
Évekig tartó pereskedés és rengetek pénz az ügyvédre.Ha meg is nyered a pert,egyáltalán nem biztos,hogy az eladó fizetni fog,vagy be tudják hajtani rajta.Szerintem ezt buktad...
2022. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem értem ha egyszer nem tudom átíratni az autót miért nem lehet kötelezni rá hogy fizesse vissza.

Remélem ma már többet tudok ha hív a tulaj.

2022. jan. 26. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!