Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos rollerel nagyon...

Elektromos rollerel nagyon jellemző a felbukás, baleset?

Figyelt kérdés
Venni akarok még tavasz előtt de személy szerint két embert is láttam rövid időn belül vele zakózni, ennyire veszélyes vagy ügyesnek kell lenni hozzá vagy csak én láttam véletlenül több esést mint ami jellemző?

2022. febr. 1. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Még az sincs tisztázva, hogy hol közlekedhetnek.... Igaz, most már várható a KRESZ-módosítás, de alapvetően nem igazán alkalmasak se a járdák, se az úttest az e-rollerezéshez. Kerékpárút meg elég kevés van, ahol viszonylag akadálymentesen tudnak közlekedni.
2022. febr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mindig a járdán látom őket haladni, az eséseket is ott láttam, az egyiket a zebrára érkezve a másikat csak simán a járdán haladva.
2022. febr. 1. 17:29
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
2: ekkora sebességgel (főleg sötétben) egyszerűen képtelenség felismerni a járdán lévő repedéseket, akadályokat. A kisméretű kerék miatt elég egy 5 cm-es rés, és máris repül....
2022. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy az elektromos rollerek közlekednek a járdás, úttesten, azért van, mert szabályozatlan volt a használatuk.

Hosszú távú következtetéseket abból nem biztos hogy érdemes levonni, hogy eddig mi volt, mert éppen szabályokkal piszmognak.

A tervek szerint az elektromos rollerek a teljesítményüktől függően kerékpár, segédmotoros kerékpár, motorkerékpár kategóriába lesznek besorolva, az azokra vonatkozó szabályok szerint közlekedhetnek.


[link]

2022. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Nekem egy igazan megfontolt, ám valoszínűleg kevesbbe ügyes ismerősöm kb 2 hét utan borult, fogak törtek, fel arca felszakadt.

En fel evig hasznaltam kocsmából hazajaros eszköznek gond nelkül mielőtt elkezdődött ez a jogsi-para.

Szóval passz, eselyes, ha sokat bringaztal mar és tudod mit jelent egy olyan kicsi kerék ami ezeken a csodakon van, akkor jó lehet az. Bár ennyi pénzt elkölteni rá....

2022. febr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

Én eddig összesen 300km-t tettem meg elektromos rollerrel (Xiaomi S1), sosem borultam vagy zakóztam. Nyilván oda kell figyelni a kátyúkra meg nem árt mind a két kézzel fogni a kormányt/markolatot. Aki vagánykodik vagy relatív gyorshajtást követ el, zakózni fog. Ha az adott útszakasznak megfelelő sebességgel mész és fogod a markolatot, akkor nem lesz baj.

A jogsis kommenteket meg nem értem. Gondolom a kérdező nem egy izomerős rollert akar venni, hanem egy sima egyszerűt, mint a fentebb említett sajátom. Ezek a terv szerint ugyanis kerékpárnak fognak minősülni. Én most ezt a 300km-t Székesfehérváron tettem meg, ennek fele közút, mert azokon a szakaszokon nincs mindenhol kerékpárút. Volt, hogy mögöttem jött rendőr, vagy előttem ment, soha eddig senki nem csesztett. Hozzátartozik, hogy mivel van jogsim, ismerem a KRESZT, amit betartok. Tehát megadom az elsőbbséget autósnak, gyalogosnak, biciklisnek, nem vágok ki senki elé, meg ilyenek. Vagánykodó rollerest láttam már Fehérváron is, hogy megbüntették a rendőrök, mert több KRESZ szabályt is szegett (behajtani tilos, elsőbbség meg nem adása gyalogosnak).

2022. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!