Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most mennyibe kerül, és...

Most mennyibe kerül, és mennyi idő alatt lehet a B kategóriás jogosítványt megcsinálni Budapesten? A forgalmi vizsga után 2 év van befejezni a vezetést, ez azt jelenti, hogy utána újra kell csinálni? Ugyanez vonatkozik az egészségügyi vizsgára is?

Figyelt kérdés
Régóta tervben van hogy leteszem, és nem tudom mikor álljak neki.

2022. márc. 22. 16:24
 1/6 anonim ***** válasza:

EÜ vizsga örökéletű, ha szereztél bármikor valamijen a jogsit, akkor már nem kell később vizsgáznod belőle.

Egyik ismerősöm valamikor tavaly ilyenkor kezdte el a tanfolyamot, és most jár vezetni, szóval 1 évre számíthatsz.

2022. márc. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:

eduline pont hu:

"A KRESZ-tanfolyam megkezdésétől számított kilenc hónapon belül el kell mennetek vizsgázni, ha pedig ez nem sikerül, három hónapon belül tehettek pótvizsgát. Ha kicsúsztok az egy évből, meg kell ismételnetek a KRESZ-tanfolyamot.


Ha az elméleti vizsga sikerült, két éven belül kell letennetek a forgalmi vizsgát, különben a KRESZ-vizsgátok eredménye is elévül. Ez azt jelenti, hogy meg kell ismételnetek a KRESZ-tanfolyamot és a vizsgát is, illetve a gyakorlati tanfolyamon már levezetett órák is lenullázódnak."


Az egészségügyi vizsga nem évül el. Az orvosi alkalmassági életkor függvényében jár le.


"A forgalmi vizsga után 2 év van befejezni a vezetést,"

A forgalmi vizsgával bejezed a vezetést. Amennyiben a kresz vizsgára gondoltál lásd a feljebb kimásolt szöveget.


Ha esetleg még több információra lenne szükséged, az EDULINE oldalán el tudod olvasni.


Sok sikert a tanuláshoz/vezetéshez.

2022. márc. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem évekkel ezelott 350-400 volt kb 3,5 éve most 5-600 simán minden el együtt ha csak nem vezetsz apukaddal otthon illegálisan akk nem lesz meg 30 óra alatt. Kb 1-1,5 év oktatok televannak. De megeri mert manPsag kell a jogsi mindenkinek
2022. márc. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem 2 ève kb 300 volt, ès 9 hónap alatt megvolt. A kresz vizsga 2 hèt alat, (online tanultam otthon) a vezetès a hoszú ott valam 3 hónapot vàrtam
2022. márc. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem január végén lett meg, elsőre mentem át, de jóval több órát vettem a kötelező 30-nál. Összeszámoltam, mennyibe került: egészen pontosan 724.800 Ft, óra-, tanfolyam- és vizsgadíjakat, orvosi vizsgálatot is beleszámítva. (Ezt természetesen nem egyben kellett kiperkálni, hanem folyamatában gyűlt össze.) Az egy évet alatt kétszer is emelkedett az oktatóm óradíja, szóval drágul minden sajnos, ezzel számolni kell.


Pont egy évig jártam, januártól januárig, de nekem a covid 3-szor is megszakította az óráimat, úgyhogy inkább 7-8 hónapot mondanék.


A KRESZ vizsga az, ami két év alatt elévül, nem a forgalmi vizsga. Tehát ha megvan a KRESZ, két éved van sikeres forgalmi vizsgát tenni. Az elsősegély vizsga nem évül el, és bármikor le lehet tenni, és kell ahhoz, hogy a jogsit kézhez kapd.


Szerintem akkor érdemes belekezdeni, ha havi 70.000 Ft körüli összeget rá tudsz költeni a dologra.

2022. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
*az egy év alatt
2022. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!