Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen erős szemüveggel...

Milyen erős szemüveggel kaphatok még egészségügyi alkalmasságot B-kategóriára?

Figyelt kérdés

2020. okt. 3. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha latsz vele normalisan akkorsztem nincs korlatozas. Nekem 6os az egyik szemem es van jogsim, vezetek is.
2020. okt. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

ha az orvos úgy itéli meg, hogy a vezetéshez megfelelő a látásod, akkor bármilyen dioptriával lehet.

Egy próbát megér.

2020. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Látni kell, annyi. Max olyan kategóriád lesz, hogy csak szemüvegben vezethetsz.
2020. okt. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

+4.5 a szemem, tompalátó vagyoka egyikre hivatásos sofőr vagyok.


B-hez elég egy szem is.


Angliába nincs orvosi pl. ott megállít a rendőr 20 méterről látod a kocsija rendszámát tovább enged ha nem bukod a jogsid.


Nekem mondták, hogy éjszaka nehéz lesz vezetnem, de éjszakai sofőr vagyok semmi baja a látásomnak sőt szeretek éjszaka menni.

2020. okt. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

„B”-kategóriás vezetői engedélyhez elegendő az 1. csoportú alkalmasság is.

Akkor szükséges hozzá 2. csoportú, ha valaki a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak.


1. alkalmassági csoport estén nincs dioptria korlát.

[Ha szükséges, akkor látásjavító eszköz használatával (szemüveg, kontaktlencse) a binokuláris (kétszemes) látásélességnek legalább 0,5 értékűnek kell lennie. (A látásvizsgáló táblán, a középtájon levő vastag színes – többnyire piros - vízszintes vonal feletti részt kell megfelelően látni.)]


2. alkalmassági csoport esetén +8 dioptria a megengedett határ; mínuszos lencse esetén itt sincs korlát.

[Ha szükséges, akkor látásjavító eszköz használatával (szemüveg kontaktlencse) egyszemes látásvizsgálatot kell végezni. Az egyik szemnek legalább 0,1-es látásélességgel kell rendelkeznie – a legfelső sort kell megfelelően látni -; a másik szemnek legalább 0,8-es látásélességgel kell rendelkeznie - a középső vízszintes vastag vonal alatt még 3 sort kell megfelelően látni.]


1. alkalmassági csoport esetén is szokott az orvos egyszemes vizsgálatot is végezni, az egyszeműség kizárására. Természetesen, ez nem számít be a látásélesség vizsgálatba. (Egyszemes látás esetén szakorvosi vizsgálat és döntés szükséges az alkalmasság megítéléséhez.)


Ha csak látásjavító eszközzel látsz a követelményeknek megfelelően, akkor az rákerül az alkalmassági véleményre, aztán a vezetői engedélybe. (A dioptria mértéke nem, csak annyi, hogy csak szemüvegben vezethetsz, illetve, hogy csak szemüvegben vagy kontaktlencsével vezethetsz. Közel sem általános gyakorlat, de előírhatnak a vezetéskor kötelező tartalékszemüveget is.)


Az egészségügyi vizsgálatokat, követelményeket a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 3/1992. (VI. 26.) NM rendelet határozza meg.

A látással kapcsolatos dolgokat (is) az 1. melléklet tartalmazza; mindjárt a látás az első téma.

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

2020. okt. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

jellemző... azt aki tudja - 5-ös - lepontozzátok, aki meg marhaságot ír - 1-4 válasz - felpontozzátok.

a vonatkozó rendeletekben pontosan benne van ki kaphat jogsit.

sajnos tapasztalatból mondom, én már nem kaphatok. pedig nincs is szódásüveg szemüvegem.

2020. okt. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Kérdező neked hányas a szemed?
2020. okt. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2020. okt. 4. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!