Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az amerikai kamionok eleje,...

Az amerikai kamionok eleje, orea miért sokkal nagyobb, miért különbözik a motortér a fülke előtt az európai egyenesebb motorterűektől?

Figyelt kérdés

2022. márc. 26. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, de nagyon jól néznek ki. Sokkal jobban tetszenek mint az európaiak.
2022. márc. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Mert másak a méretkorlátok és nálunk normál félpótkocsival nem férne be a limitbe a kamion. Volt Európában is csőrös vontató:

[link]


Teherautókat gyártanak most is ilyen elrendezésben mert sok elénye van, de a kamion az felejtős. Egy ideig használták ezeket rövidebb félpótkocsikkal pl billenccsel vagy tartállyal,de a csprös változat feláras volt a klasszikhoz képest így idővel nem mutatkozott rá igény.

2022. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A különbség a hatósági szabályozásban rejlik. Itt, Európában a szerelvény teljes hosszát korlátozzák, ebből adódóan az a jó, ha minél rövidebb a vontató és minél hosszabb a vontatmány. Ez magával hozta az egykoron buldogfülkésnek nevezett kialakítást, ahol a motor a vezetőfülke alatt van.
2022. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Mert fogyatékosok.

Azokkal a csőrös szarokkal sem fordulni, sem parkolni, helytakarékosan meg pláne, nem lehet.

2022. márc. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott még adnak a sofőr kényelmére is.

Itt nálunk bezsúfolnak mindent egy kis fülkébe és éljen ott a sofőr heteken keresztül.

A fordulással is csak ott van a baj ahol nincs hely, például európában az is levan szűkítve mindenhol.

2022. márc. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mert Amerika, pont úgy mint Ausztrália nagyon nagy, nagyon sokat gurul egy fuvarral a kamionos, tehát kell a kényelen, a biztonság(érzet). Az sem véletlen, hogy komplett lakás van a fülke mögött.


Itt elindulsz Budapestről, és hip-hop máris Norvégia északi részén rakodsz. Itt szűkebbek a városi utak(is), nem bírják az utak a 60 tonnás szerelvényeket.


Dolgoztam olyan gazdag országban, ahol csakis hatvantonnás pótok voltak, engem a negyven tonnával simán előztek.


Amúgy csőrös Mack volt a divat.

2022. márc. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha tényleg választ akarsz kapni, és ezzel együtt csodát látni, akkor a TikTok-on keres rá az amerikaikamionok-ra, vagy az ausztrálkamionok-ra.


Olyan vontatókat, szerelvényeket, kamionlakásokat, motortereket fogsz látni, hogy itt nem is álmodunk ilyenről.

2022. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6. Van olyan is, de van amikor 3-4 hétig is úton van egy kamionos.

Nem hiszem hogy egy amerikai is hosszabb időt töltene a kamionba mint egy európai. Sőt bizony az ukrán és bulgár még simán a 2 hónapot is eltölti.

Én is dolgoztam úgy hogy a harmadik héten kérni kellett hogy hozzanak már haza.

2022. márc. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Európában ott használnak csőrös kamiont, ahol rövidebb utánfutóval dolgoznak, ez jellemzően a billencses munka.
2022. márc. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!