Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikai jogositvany hasznalha...

Amerikai jogositvany hasznalhato Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Jovo nyaron magyarorszagi nyaralast tervezunk, felteve ha addigra alabbhagy ez a virus mizeria. Eleg sok helyen lattam mar felteve ezt a kerdest ezen az oldalon, illetve mashol is, viszont sehol sem talaltam egyertelmu valaszt ra. Sokan azt mondtak, hogy csak utlevellel egyutt ervenyes, de mi van akkor ha pl. eppen nincs nalam? (ha nyaralunk szinte sohasem tartom magamnal, mindig a szallason hagyom) Valakinek van tapasztalata ezen a teren? Talaltam egy linket, de ott nem irnak semmit arrol, hogy kellene az utlevel is hozza. [link]

2020. szept. 30. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennek kb. 8 éve jártam utána hivatalos úton, bár engem elsősorban fordítva érdekelt. A lényeg, hogy sem európai jogsival Észak-Amerikában és sem fordítva nem vezethetsz, vagy hát legalábbis akkor még így volt, bár kétlem hogy változott volna.

Azért vannak elég lényeges különbségek a KRESZ-ben, odaát nem is nagyon vannak pl. olyan közúti jelzések, mint Európában, hanem sok minden ki van írva szöveggel. Egy másik jelentős különbség a piros lámpák működése, ott pl. alapértelmezett, hogy piros lámpánál jobbra kanyarodni lehet (mintha nálunk lenne a kiegészítő zöld).

2020. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1 evig vezethetsz az amerikai jogositvanyoddal. Igazolni magadat viszont nem tudod vele, ahhoz kell az utlevel. Nincs olyan hogy 'eppen nincs nalad' az egyetlen ervenyes szemelyazonosito irato (azaz az utleveled), mert ha nem tudod magad igazolni, be is vihetnek.
2020. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A linkelt oldalon leírják. Útlevelet nem említenek.

Egy évig vezethetsz USA jogsival. Az adott államban megszerzett jogsit (az eredetit) meg a nemzetközi vezetői engedélyt kell magadnál tartanod.

2020. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nemzetkozi jogositvanyom nincs, csak sima NJ driver license. Leirtak alapjan ezesetben kell melle egy hivatalos Magyar forditas. Magyarorszagon ezt hol tudnam majd megcsinaltatni?
2020. okt. 1. 00:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor kell. Próbálkozz az OFFI-nál. Ők csinálnak hiteles fordítást a jogsid mellé.
2020. okt. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!