Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi szukseg van fenntartott...

Mi szukseg van fenntartott "rokkant" parkolohelyekre? Szerintem aki kocsit tud vezetni az nem rokkant!

Figyelt kérdés
2022. ápr. 5. 13:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Pl. az OBI-ba is. Rokkant aki barkacsol?!
2022. ápr. 5. 13:29
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Jaj nem úgy rokkant. Hanem pl rossz a térde vagy a lába és ne a legutolsó parkolóhelyről kelljen végigbicegnie a boltba.
2022. ápr. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

A sógórnőm édesapja egy munkahelyi balesetben elveszítette a jobb karját. És mindent meg tud csinálni a mű és ball kezével.

pl.:

Autót szerel, parkettázik, fest. Ilyen 1000mester.

Mikor még nem volt "robot" keze (fém, ami forog és olyasmi mint a Macskafogóban a macskának), ez a bőrszínű mű keze volt, de abból 2, hogy tudja cserélni. Időnként, kap újat...és nem akrják elhinni, mikor viszi, hogy milyen állapotban van a "munkás keze". Ő nem nyavajog a sorsán...fel sem veszi...

De akinek a lábával, derekával, gerincével van probléma, annak nem mindegy, hogy mennyit kell gyalogolni esetleg cipekednie.

2022. ápr. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Oke, ha bevasarol akkor csak tolnia kell a bevasarlo kocsit nem? Vagy vinnie a szatyort, tehat mar eleve cipekedik az aruhazban. Minek jarna az ilyen boltban? En sose lattam meg rokkant parkolo helyen allo kocsit, se rokkantat az obiba se tescoba.
2022. ápr. 5. 13:46
 5/19 anonim ***** válasza:
98%

Az egyik szomszédnak nem tudom pontosan mi a baja, de csak két mankóval tud járni, nagyon lassan. Tényleg nehezére esik nagyobb távot megtenni. Viszont vezet. Az autója át van építve, kézzel ad gázt, illetve fékez. Ő szerinted nem rokkant?


De láttam már olyat is, aki kerekesszékes, de vezet, a vezetőülés mögött volt a kerekesszék összehajtva. Megállt, elővette a széket, széthajtotta és ráült, ment a dolgára. Neki pl kell, hogy legyen hely az autó mellett, hogy ezt megtehesse.

2022. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Ezzel a kérdéssel nem vagy a legélesebb kés.
2022. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Te barátom szellemi rokkant vagy.

Nem tudom, tudod-e, hogy az autót bárki vezetheti a kártyával. A lényeg az, hogy a jogosult közlekedését segítse. A másik az, hogy a fenntartott parkolók szélesebbek, hogy a kerekesszék elférjen mellette.

És sok autót alkalmassá lehet tenni arra, hogy a testi hibája ellenére is vezethesse biztonságosan.

2022. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

És abba nem gondolsz bele, hogy nem a vezető a rokkant, hanem az akit szállít?

Aki valóban tolókocsival tud csak közlekedni és viszik, neki is kell parkolóhely.


Nagyon átgondolatlan vagy.

2022. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
8%

Egyetértek azzal, hogy általánosságban van létjogosultsága a rokkant parkolóhelyeknek. Sok rokkant tud vezetni, és sok helyre kell eljutniuk nekik is.

De azért a kérdező álláspontja sem teljesen alaptalan, mert például aki két mankóval tud járni ahogy írta az egyik válaszoló, az nyilván nem fog elmenni egy barkácsáruházba. Oké, egy élelmiszerboltban, kormányablakban stb. legyen, de az OBI-ban én sem érzem létjogosultságát.

2022. ápr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
96%
Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, kérdező! :-D
2022. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!