Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen motoros jogosítványt...

Milyen motoros jogosítványt lenne érdemes csinálnom?

Figyelt kérdés
Szeretnék szerezni motoros jogosítványt és venni egy motort. Nem akarok nagyon erőset, kezdetnek olyan 125-250 köbcenti közöttire gondoltam. Milyen jogosítványt lenne érdemes csinálnom úgy, hogy semmilyen motoros tapasztalatom nincs? Egyszer mentem robogóval életemben, B-C kategóriám van, 24 elmúltam. Érdemes a B125-tel vagy valamelyik korlátozott kategóriával kezdeni, vagy menjek inkább kapásból A-ra. A B125 jónak tűnne, de nagyon kevésnek találom az óraszámot tapasztalat nélkül.

2022. ápr. 16. 10:07
 1/2 anonim ***** válasza:
77%

A-ra menj.

feleségem is arra ment, elsőre sikerült. A nagymotor semmivel se bonyolultabb mint ezek a pici gyöszök.

2022. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Könnyített A1 az azoknak van, akik mentek már relatíve sokat 2 keréken és akarnak valami városi ingázót.

Szerintem vagy A, vagy esetleg A2. Akkor ajánlom az A2-t, ha 100%-ig biztos vagy benne, hogy sosem fogsz akarni nagylbb túrákra menni utassal, szerpentinezni, sátrazni, ilyenek. Ha te már most tudod, hogy neked ingázáshoz fog kelleni, és nagyobb távokra meg utassal kocsival fogsz továbbra is közlekedni, akkor egy 250-400 köbcenti közötti motor bőven jó. Egyedül én is ilyet használok. Ehhez A2 is elég. Ha bizonytalan vagy, vagy tudod, hogy akarsz menni hosszabb túrákra, akarsz menni utassal szerpentinen, akkor mehet az A egyből. Nem olyan nehéz az se, de ne vegyél egyből valami 800-as túramotort azért :)

2022. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!