Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell rendőrségi feljele...

Hogyan kell rendőrségi feljelentést tenni? Mi a közúti közlekedés veszélyeztetésével kapcsolatos büntetőfeljelentés menete?

Figyelt kérdés

Már pár éve nagy divat akár csak ezért kamerát venni az autóba, hogy beküldözgessék az emberek BP-i Vamzereknek meg facen megosztogatni, hogy valaki csinált 400m-el odébb valami szabálytalanságot ami abszolút nem érint, de pont a kamera sarkában fel lett véve, jöhet a nézettség.


Nem értem ennek mi értelme, ha valakinek annyira fáj miért nem megy be személyesen a rendőrségre és intézi?


Szóval gondoltam megkérdezem, hogy is megy egy ilyen feljelentős dolog hivatalosan és nem pedig Youtube/Facen keresztül?


Ami személyesen érdekelne ugyanis ez ügyben én tennék szívesen feljelentést, egy kamion előzés közben leszorít az "árokba", nem árok csak az országút mentén lefele lejtett kb 20fokban az út a mezőre, persze elhúzom a kormányt mert látom hogy úgyis nekem fog jönni és persze ő győzne, autómentés nem kellett mert száraz volt a föld, kicsit füves lett a kocsi alja de semmi baja nem lett csak ahogy pont a peremen álltam meg ugye az alja végig leért aztán ha ott pont kő van vagy valami akkor leszakad a kipufogó meg végighúzom az alját.

A kamionost tisztes távolságból követtem kb 3km-en keresztül ahol bement egy lerakóra. Nyilván oda nem hajthattam be, a biztonságiaknak szóltam csak, hogy adják át neki az üzetem ha kijön, lediktáltam nekik a rendszámát aztán elmentem.


Na és itt jön képbe az, hogy semmi értelmét nem látom beküldeni akárhova azért, hogy ezer amúgy szintén vezetni nem képes gyökér rinyáljon azon, hogy jaj már megint milyen a közlekedési morál, semmi értelme.

Aminek lenne értelme, feljelentést tenni hiszen ebben érintett vagyok és így meggyőződhetek arról, hogy valóban lett valami vége a dolognak.


Ha nem húzom el a kormányt és hagyom hogy nekemjöjjön akkor valószínűleg megállunk, betétlap, rendőrt hívunk és tisztázodik a dolog.

Ebben az esetben viszont így utólag 4 nap távlatában miként tudom ezt intézni?


Mi a menete egy ilyen feljelentésnek, mennyi idő? Esetleg modernizálódott már talán a rendőrség és van egy online beküldős oldal vagy email ahova csak elküldöm a felvételt, helymegjelölés, időpont stb aztán majd értesítenek?


.. és igen csak meg akarom ezt a parasztot sz*patni mert majdnem hazavágta a kocsimat. Volt már hasonló tapasztalat amikor egy autót előztem az pedig előzés közben jobbra indexelt és balra bekanyarodott elém én meg bepördítettem a kisutcába. Kiszállt belőle a sofőr, azt mondta menjek el mielőtt baj lesz mert hogy én hogy vezetek meg ott ül hátul neki a gyerek, aztán elhajtott. Még a rendszámot se jegyeztem meg, kamera se volt csak egy tanum, de a rendőrség már tudta hol keresse a falu szélén a cigánytelepen a dzsumbujban ahogy ők nevezték, meg is lett aztán kaptam róla a papírt hogy én nem sértettem semmilyen szabályt neki meg elvették a jogsiját 1 évre plusz 70k bünti.

Szeretnék erről a kamionosról is egy ilyen papírt kapni, viszont így hogy konkrétan nem okozott balesetet így kétségem van afelől, hogy tehetek e bármit is.


Továbbá mellékesen mégegy harmadik kérdés, hogy úgy tudom van pl buszokban hitelesített fedélzeti kamera. Ez mit takar? A rendőrségre be kell menni és ő tőlük lehet kérni, vagy bármilyen akár mondjuk én a Lamax kamerámat beviszem, ők meg átalakítják vagy bevizsgálják aztán kapok rá egy matricát hogy hitelesítve?


Csak mert úgy tudom, hogy csak hitelesített kamerából kinyert felvétel szolgálat bizonyítékul, de ezt persze csak olvastam valahol, lehet aztán nem így van.



2022. ápr. 21. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Kérdezd meg a BP-i Vamzerektől, ha már ilyen okos mikulás vagy :)
2022. ápr. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Atyaég, ilyen hosszú kèrdést. Igazából ügyfélkapun keresztül tehetsz feljelentést. A bizonyítékok, tanúvallomàsok a te meghallgatásod nyomán lesznek begyűjtve.


Ami meg azt illeti, nem baj az, ha az utakon mindig is jelen lévő aggresszivitás is nyilvánosságot kap, mert e jelenségekről beszélni kell. Tenni is kell ellenük hatóságilag, de az elkövetésükre hajlamos emberekkel is èreztetni kell, hogy nem okè, amit csinálnak. Ennek nem az egyetlen, de mindenképp az egyik lehetséges módja az, hogy pellengèrre állítjuk a szabályokra látványosan fittyet hányó embereket.

2022. ápr. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Engem inkább az érdekelne személyesen mi a feljelentés menete onnantól kezdve, hogy besétálok a rendőrségre. Persze megkérdezhetném ott is, csak nem akarok úgy odamenni mint a hülye, jobbnak látnám ha már tájékozott vagyok a dologban.


Ügyfélkapum eleve nincs se érvényes személyim tehát regisztrálni se tudok meg nem is akarnék csak ezért az egyetlen dologért mert másra úgyse használnám.


Tehát ugyanaz mintha kihívnád a rendőrséget, hogy betörték az autód ablakát vagy valami, felveszik az adataidat aztán majd behívnak meg lesz valami vagy ahogy bemegyek a rendőrségre ott helyben fogad is azonnal egy rendőr vagy ügyintéző vagy akárki akivel a feljelentést elvégzem, jegyzőkönyvbe veszi mi történt, hol történt, begyüjti a bizonyítékokat stb?

2022. ápr. 23. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!