Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire pontos a GPS nagyváro...

Mennyire pontos a GPS nagyvárosi közlekedésben?

Figyelt kérdés

Budapestre kell mennem, de még sohasem vezettem ott, és eléggé tartok tőle, mert ha rágondolok egy nagy káosz, "figyelnivalók" tömkelege jut eszembe. GPS segítségével fogok tájékozódni, de nem tudom pl., hogy pontosítja-e, hogy mikor melyik sávban kell lennem, mert nemrég jártam vele úgy, hogy áthajtottam egy úton, amire rá kellett volna fordulnom, és a terv szerintivel párhuzamosan haladtam, de a két párhuzamos út között van egy árok és egy járda, meg még egy legalább 2 m-es füves rész, és mégsem tervezett újra, illetve kb. fél km után, ahol le akart fordítani, "kapott észbe", és onnét már jól diktált tovább.

Van még esetleg jótanács a pesti vezetéssel kapcsolatban? Régóta vezetek már, de csak a mindennapokhoz használom, nagyvárosi rutinom szinte nincs. Köszönöm.


2010. szept. 17. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
A GPS jó dolog pesten is, de csak arra hagyatkozni nem a legjobb megoldás. Rengeteg aktuális építkezés, felújítás, lezárás, terelés van, amiről a GPS nem tud. A javaslatom a térkép tanulmányozása ezerrel, az útvonalak előre megtervezése (nagyjából), aztán amikor itt vagy, a táblák figyelése. Ha elmondod, merről jössz és hova akarsz menni, lehet többet tudok segíteni.
2010. szept. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Én Bp. lakom de ettől függetlenül szoktam használni GPS-t mert elég nagy a város, és én csak egy kis részét ismerem.


Egyébként hozzá kell szokni ahhoz, hogy a GPS szoftvere amikor mond valamit, azt ő mire érti. Mert pl. amikor apám először használta, és a GPS azt mondta neki hogy tartson jobbra, ő mindig azt hitte hogy le kell fordulnia jobbra, vagy egy jobbra kanyarodó sávba, ami nem mindig igaz...

+ a GPS nem működik méter pontossággal, szóval ezért van az, hogy nagyon kicsi csomópontoknál, rosszul méri fel az autó helyzetét.


De a tanács:


Nem kell parázni, hogy az ember rossz felé megy. A GPS majd úgyis újratervez.

Nagyon durva amikor autósok, (nem feltétlen GPS-el közlekedők) agresszívan, az utolsó pillanatban rájönnek hogy itt pl. jobbra kéne menni, és árkon bokron, más autósokon keresztül, a forgalmat leblokkolva ezt próbálják elérni!


Ha eltévesztettük az utcát akkor nyugiban tovább lehet menni, és a következő lehetőségnél el lehet fordulni!!


Én pl. emiatt össze vissza szoktam kanyarogni, de ilyenkor legalább megismerem a város egyéb részeit...



Rengetegszer látom, hogy egy autós indexel egy egyenesen menő sávból, egy kanyarodóba, miközben percekig blokkolja a háta mögötti forgalmat! Simán tovább kellett volna mennie, és pl. ha az első utcánál csinál egy hurklit akkor még előbb is rámehetett volna arra az útra amerre mi!

2010. szept. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Mindenképpen előre megtervezem majd térkép alapján az útvonalat, és remélem semmi nem állja majd az utamat :)

Győr felől az autópályán érkezem, és a Roosevelt térre megyek.

2010. szept. 17. 12:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Mondok egy útvonaltervet, nem ez a legrövidebb, de ezt elég nehéz eltéveszteni.

Amikor az autópálya már behozott Bp.-re (Budaörsi út) és egyesül a Balatin úttal (régi 7-es), akkor menj a legBELSŐ sávba. Néhány kilométer után a két legbelső sáv leválik a Budaörsiről (Nagyszőlős utca), ha már a legbelső sávban vagy, akkor nincs más dolgod, csak tartani az irányt és lassítani, mert meredek kanyar jön.

A kanyar után maradj a Nagyszőlős úton. Ezen az úton menj nagyon sokáig, az utca neve folyamatosan változni fog (Bocskai utca, Október 23. utca, Irinyi József utca), és nem teljesen egyenes, de nem lehet eltéveszteni, egyszerűen csak kövesd az utat. Ha magad mellett észreveszed a villamosvonalat, akkor ideje a külső sávba menni, mert hamarosan letérsz majd jobbra. Segíthet még, hogy a villamosvonal kezdetén bal kéz felé van egy nagy modern építésű csarnok, ha meglátod, tudod, hogy jó helyen jársz. egy nagy ívű bal kanyar után meglátod magad előtt a Petőfi hidat. Na ott neked semmi dolgod nincs. Közvetlenül a híd előtt kanyarodj le jobbra. Ez a rövid utacska levisz a felsőrakparthoz. Itt kanyarodj balra be a híd alá a külső sávba. Ahogy átmentél a híd alatt le tudsz majd menni jobbra az alsórakpartra. Menj is le. Itt menj egyenesen. Először át fogsz menni egy zöld (Szabadság híd), majd egy fehér (Erzsébet híd) alatt. Az Erzsébet hídnál már kezdj lassítani, mert a híd után kb. 100-150 méterrel lesz egy út balra, oda kell bekanyarodnod. Figyelj alaposan, mert ha elnézed, akkor szép kis kerülő vár. Ha rendes forgalom van, akkor akár percekig ott állhatsz és tuti lesz néhány hülye, aki ledudálja a fejed, mert feltartod a forgalmat, de sz*rj rá. Ha befordultál, az út mellett jobb oldalon látsz egy háztömböt, menj egyenesen és a háztömb végénél fordulj jobbra. Ez az út egyenesen elvisz egy körforgalomig, ahol balra egy alagutat látsz, jobbra a Lánchidat. Menj jobbra egyenesen a Lánchídra. Ha átmentél a hídon, akkor menj a legbelső sávba és menj egy félkört a Roosevelt téren, és ott jobb kéz felé le tudsz menni a mélygarázsba.

Ez egy bonyolultnak tűnhet, de ha megnézed térképen, akkor rájössz, hogy szinte el se lehet téveszteni.

2010. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm, köszönöm! Meg fogom nézni a térképen az útvonalat amit írtál. Tényleg nem a legrövidebb útvonal kell nekem, hanem a leginkább követhető. Nagyon sokat segítettél, rendes tőled, hogy ennyi időt szántál rám. Még egyszer köszönöm!

Követőd :)

2010. szept. 17. 16:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon hasznos dolog a GPS főleg ha egyedűl megy az ember.
2010. szept. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom hogy Bp-re beérkezve a Budaörsi úton haladva tarts jobbra.... a MÁSODIK GYALOGOS felüljárónál ( 1 km sincs) "megszűnik" a külső BUSZSÁV(4 sáv van itt),és ennek a helyére beállva haladj(már csak2sáv) és ne térj le erről a külső sávról.Budaörsi út végén jobbra tartva haladva aztán Alkotás úton haladva egészen a MÁRVÁNY utcáig(kb 1.5 km) ahol jobbra lekanyarodsz a lámpánál.

Ez az út bevisz az alagútba(1km),azaz a Lánchíd körforgalmához érkezel,vele szemközt a Duna másik oldalán,pedig a Roosevelt tér.. a gyönyörű Gressen palotával. A parkolással problémák lehetnek majd(kevés a hely)

Vissza felé:

A LÁNCHÍDRA próbálj meg vissza kanyarodni,mivel sok utca egy-irányítva van

Mészáros úton egy MOL Kút! előtt közvetlenül kanyarodj le balra,majd a lámpánál(1km) jobbra kanyarodj majd sorolj balra (nem balra kanyarodunk) mert az visz ki az M1-re.


Jótanács a GPS-hez: állítsd 3D-re(!!) úgy hogy már előre látod a neked kijelölt színes utat a kővetkező 200 M-ig,és láthatod hogyan is kell majd menned,anélkül hogy a fél várost néznéd felül nézetből.

2010. szept. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!