Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lézerblokkolót lehet-e legális...

Lézerblokkolót lehet-e legálisan használni a közúti közlekedésben?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban nagyon felkapott volt ez a téma, de ma már a híradások nem beszélnek erről. Az egyik sarkalatos hír ezzel kapcsolatban, hogy egy járművezető ellen büntetőeljárás indult a használata miatt "a rendőrség technikai eszközeibe történő beavatkozás" címén, amiért akár 3 év letöltendőt is kaphat. A "bűne" az volt, hogy a lézerblokkoló bekapcsolt állapotában közlekedett. (ami miatt persze a rendőrök nem tudták a sebességét bemérni)

A másik hír ennek az ellentéte, tehát az, hogy mindenki szabadon használhatja, ugyanis ezt semmilyen jogszabály nem tiltja. Ezt egy magas rangú rendőrtiszt nyilatkozta az egyik híradónak.

Azóta is sok hír kapott szárnyra pro és kontra.

Mi az igazság ezzel kapcsolatban? Tudja valaki?


2011. ápr. 17. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:

A blokkoló illegális,büntetnek érte a leírtak miatt.

Lézerdetektorod (ami nem ad le ellen jelet csak jelzi a mérőt vagy kamerát) használhatsz de ezt a funkciót a legtöbb GPS is tudja már.

2011. ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

dehogy is illegális


[link]


szerinted így árulnák ha illegális lenne?


A GPS-en azért nem jó mert az minden helyet bejelöl, ami általában egy nagyobb forgalmú út esetében kb kilométerenként vannak a jelölések.

2011. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan üzletet ahol forgalmaznak ilyet, ott azt mondják hogy természetesen legális. De akkor mi van azzal az autóssal, aki ellen eljárást indítottak?
2011. ápr. 17. 23:24
 4/7 St.Germain ***** válasza:

Detektornak nem sok értelme van, el is lehet felejteni. Legalábbis a lézer detektort, mert hiába jelzi neked, hogy lézerrel mérnek, ha jól tudom olyan 0,6s alatt mér be, ennyi idő alatt nem tudsz lassítani, ezért kell a blokkoló.


Hogy legális vagy illegális...jó kérdés, szerintem a legtöbb helyen vitatott a dolog. Rá foghatják, hogy azért indítanak eljárást, mert ez kárt tehet a sebességmérő berendezésben. Legálisnak lehet gondolni, mert ilyen néven árulják, árulhatják. De mégis ott van, hogy ha valaki kérdezi akkor ez garázskapu-nyitó.


Tudom ezzel a válasszal nem vagy beljebb, ezért egy kis összegzés:


Szerintem a radar detektor használata legális, illetve a lézer detektor (de mint írtam nem sok értelme van). Maga a blokkoló készülékek használata pedig illegális. Persze az, hogy fent van nem jelenti, hogy használtad is, ezt a kedves közegnek kell bebizonyítania, ezt pedig nem nagyon tudják. És be is zárult a kör.

2011. ápr. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy detektort és blokkolót is legális venni, árulni, feltenni a kocsira.

DE!

Használni már csak azt lehet, ami a rendőrség munkavégzését nem lehetetleníti el. Értsd: ameddig ők be tudnak mérni, azt csinálsz, amit akarsz. Viszont ha kiderül, hogy azért nem tudtak bemérni, mert a műszerüket megzavartad, azért bizony már bűntetnek, hiszen a munkavégzésüket akadályoztad.


A bolt azt fogja mondani hogy legális, hiszen eladni valóban az, így ők nem üthetik meg a bokájukat, viszont szert tehetnek több vásárlóra.


A rendőr nyílván azt mondja illegális, hiszen a munkáját akadályozhatja egy blokkoló.


Vagyis ha veszel egy blokkolót, felteszed de csak detektálsz vele, az még mindig legális.


Persze a gyártók is trükköznek és ma már állítólag vannak olyan blokkolók, amik nem egy az egyben blokkolnak (éppen azért mert ez túl feltűnő) hanem úgy csinálják, hogy a műszer azt higyje, "fals jelet kapott" és újra próbálkozzon. Eközben már eltelik 1-2 sec. Na ez már illegális, de nehéz bizonyítani, mert ilyen "fals jelet" a pax bármikor kaphat. Persze ezeket nem tőlem hallottad :)

2011. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. ápr. 20. 23:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A blokkoló illegális, és egy talpraesett rendőr tudja mibe ütköztetni a használatát. Ha nem tudnak bemérni, akkor utánad mennek, a blokkolódat lefoglalják, és kapsz egy kis büntetést. Ezzel a rendszámrolóval is hallottam már, hogy próbálkoztak, az még rosszabbul járt, mivel lefoglalták az autót, és szakértőt rendeltek ki.

Ezekkel az eszközökkel nem lehet szórakozni, és nem is gazdaságos. Egy megbízható blokkoló 100eFt felett van. 50-es táblánál 70km/h-ig 30eFt-os bírságot kapsz, és nem kockáztatod meg a blokkolód elvételét, és a blokkolód árát bírságban.

Arról pedig nem is beszélek, ha a rendőr elkap a blokkolóval, levizsgáztathatod az autódat előtte. Biztonsági öv, kötelező tartozékok, kormány holtjáték, fényszórók, vez. eng., forgalmi, biztosítás, és nem a legalacsonyabb összeget fogja választani. :)

2011. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!