Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet tárolni egy...

Hogyan lehet tárolni egy gyárilag kormányállásos gumicsónakot?

Figyelt kérdés
Szeretnék az Adriára venni egy kormányállásos felfújható gumicsónakot. Semmi komoly, max 4-5 személyes, nem több 40 Le-nél. Na most, az lenne a kérdésem, hogy Van-e lehetőség ezt lefújva, egy tárolóban tartani, vagy muszály lenne Egyben, felfújva tárolni? A válaszokat köszönöm.

2022. máj. 23. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet felfújva is tárolni, nem kell leerszteni. Csak ha le van eresztve, és szét van szedve, kissebb helyre is befér.
2022. máj. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, nekem az lenne a cél, hogy lefújva lehessen tárolni. MEkkora munka újra összerakni?
2022. máj. 24. 16:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Akinek jól megy a szerelgetés, az 2-3 óra alatt összerakja. Lehet elsőre fél nap, utána meg ha már tudja mi hol merre egyre kevesebb idő. Én a sima motoros gumicsónakot szoktam 1 óra alatt összerakni rutinosan. A kormányállásosakat 2-3 óra alatt rutinból. De ha olyan amilyet még nem raktam össze, azzal elmolyolok félnapot. De ha nem ért nagyon a szereléshez, nem ajánlom.
2022. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és van olyan 4 személyes motorcsónak amit tengerre ajánlasz, és nem rohadt drága?
2022. máj. 24. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs ami nem rohadt drága, és jó a tengerre. Azt tudom ezzel kapcsolatban javasolni, hogy azon a környéken kell szétnézni ahol használva lesz. Hogy ott mik vannak olcsóbban újak, esetleg használt de jó állapotú.

Meg nem tugom mi a rohadt drága? Mert pl használható tengerre való új gumicsónak már 400-500 ezertől forintól van motor nélkül a nagy internetes shopokban. Persze ami nem felfújható az tényleg drága újonan.

2022. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, esetleg azt még megtudod mondani, hogy egy kb 3-4 méteres gumicsónakra(kormányállás nélkül) mekkora motort lehet felrakni úgy, hogy maga a csónak bírja? és amennyiben lehet mondjuk 10-20 lóerőset ahoz lajstomszámos csónak kell, vagy elég a hajóvezetői engedély?
2022. máj. 26. 16:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt hogy mekkora motort bír el az minden tipusnál más. A legtöbb csónak elbírja a 10 lóerős motort, a 20at már nem biztos. Ezek inkább ilyen 3-6lóerős motorokhoz vannak tervezve.

Az hogy lajstromszámosnak kell e lennie vagy nem. Mindegyikre rá kell írni, de külön van a kishajókra, meg a többire, kategóriánként eltér, ahogy a törvény előírja. Elvileg a kishajónak csak ráírva kell lenni. És kell a hajóvezetői engedély.


És itt egy kis segítség a hazai hajózáshoz részletesen: [link]

2022. máj. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!