Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy szokás alkudni használt...

Hogy szokás alkudni használt autó vásárlásakor?

Figyelt kérdés

Az első autómat akartam megvenni, 1.2millió forintért, egy nagyon szép Nissant találtam, de hirdetésben az állt, hogy nem alkudható. Felhítvam, találoztunk, kipróbáltam és nagyon tetszett. A hirdetés szövege ellenére ezután megpróbáltam 750ezret ajánlani érte, amire az eladó megsértődött és nem fogadta el. Nagyon tetszett az autó, 1.2millióért is jóval olcsóbb volt a piaci átlagárnál és végül azt mondtam, hogy oké, holnap hozom a pénzt és megveszem. Végül már alku nélkül sem akarta nekem adni az eredeti áráért. Következő nap eltünt a hirdetés...talán már elada.

Mit rontottam el?



2022. máj. 26. 02:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb pl ne a vételár felét ajánld...🤷‍♂️

Persze alá kell alkudni az elérni kívánt összegnek, de nem ennyire. Itt, megmondtad volna, hogy te 1 millióra gondoltál és megeggyeztetek volna 1 100 000 -ben.

2022. máj. 26. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy egy pofátlan árajánlatot tettél indok nélkül és miután nem engedett mégis csak jó volt az eredeti.Egy komolytalan fillérbszó olcsójános vagy aki le akarja húzni az eladót mert hülyének nézi.

Alkudni max 10-20%-ot szokás,felette akkor ha tényleg nagyon túl van árazva vagy palimadárnak nézed az eladót és le akarod húzni.És ilyen mértékű alkudozásnál kicsi az esélye hogy az eladó belemegy.

Remélem ez troll kérdés de az a baj hogy van aki tényleg ennyire nem veszi észre magát mint te.

2022. máj. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg annyira jó volt jó áron akkor nyilván nem te voltál az egyetlen érdeklődő és volt, aki nem xarakodott. Én se neked adtam volna el.
2022. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Fogalmad sincs az egészről
2022. máj. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- Pofátlanul alacsony árat neveztél meg.

- nem volt nálad a pénz, más elvitte, beszoptad.

Senki nem fogja őrizgetni neked, főleg miután ilyen pofátlan ajánlatot tettél.

2022. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pofálanul, ahogy csináltad. Így kell ezt.
2022. máj. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lettem volna az eladó, mikor meghallom az ajánlatod, megköszönöm hogy megnézted, majd további szép napot kívánok, és a továbbiakban nem tárgyalok veled.

Te magad írtad, hogy elég jó áron kínálta, de te még azt is megfelezted.

Vettem már alku nélkül autót, mert tényleg olyan jó áron kínálták, hogy abból már nem volt hova alkudni.

2022. máj. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én sarkon fordultam volna ilyen pofátlan ajánlatra, és másnak adtam volna el. Többek között pont ezért szokták sok hírdetéshez odaírni, hogy tesók ne hívjanak.
2022. máj. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nemzethy Kétharmad válasza:
100%

Jó állapotú használt japán autó 1,2 misiért, piaci ár alatt?

Azt az utánad következő érdeklődő elvitte kp-ra, alku nélkül.

2022. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennyit csak a cigók alkudnak, de ők olyankor családilag vannak, és felfegyverkezve fenyegenek, hogy írd alá.

Ha találsz egy jó állapotú kocsit, ami ráadásul hirdetés szerint sem alkuképes, akkor nem kell alkudni. Vagy megveszed, vagy nem. Te a nem mellett döntöttél azzal, hogy sértegeted az eladót, és raboltad az idejét.

2022. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!