Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Használtautó eladásakor...

Használtautó eladásakor van,hogy az eladó utazik a vevőhöz?

Figyelt kérdés
Ez első autómat akarom eladni, és eddig két nap alatt hárman érdeklődtek, de mindhárom azt kérte, hogy utazzak én. Az egyik több mint 200kilóméterre van,oda biztos nem megyek el, viszont a másik két érdeklődő legalább itt a megyében van. Én annó személyesen mentem el az eladóhoz, de nem tudom hogy ez másoknál hogyan szokás. Szoktak ilyenkor valami útiköltséget kérni? Mert nem szeretném a saját pénzemet költeni, ha netalán mégsem tudunk megegyezni és nem kell neki az autó.

2022. máj. 27. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden, ez is megegyezés kérdése, de alap esetben a vevő megy oda, hiszen neki kell az áru.


Akik hívtak valószínűleg lehúzós nepperek voltak. El kell hajtani őket. Ha kell nekik az autó, akkor jöjjenek el érte.

És ha ilyen filléres autó, akkor ne a saját házadhoz hívd őket, hanem egy közeli áruház vagy benzinkút parkolójába.

2022. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
El ne utazz. Ott meg elkezd majd alkudozni, és belekötni mindenbe. Aki nem képes odamenni hozzád annak nem is kell igazán az autó.
2022. máj. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Ha előre elutalja két autó üzemanyagköltségét oda-vissza+2 ember 1 napi átlagbérét, akkor lehet róla szó. Azért kettő, mert valamivel haza is kell jönnöd, ha megveszik a tiédet. Azért mindkettő oda-vissza, mert ha nem veszik meg, akkor a tiéddel is haza kell jönnöd. A napod neked megy el, meg a haverodnak, aki megy veled.

A pszichológiája pedig az, hogy ha már ilyen sokat utaztál, akkor esetleg könnyebben mondod azt, hogy engedsz egy kicsit a feléből.

2022. máj. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe se jusson palira venni magad.
2022. máj. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Be is baccna ha az eladó menne a vevőhöz. 😂
2022. máj. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is hallottam még ilyet.
2022. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A vevő jöjjön autót nézni.

Van aki (igaz, ingatlannál) azt csinálja, hogy nincs "jöhet bármikor, itthon vagyok", hanem heti egy-két kicsit kényelmetlen időpontra tesz időablakokat, amikor meg lehet nézni a lakást. Tehát nem egész hétvégén éjjel nappal, hanem valami hétköznapi időpont, és nem egész este, hanem -tól, -ig.

Akinek valóban fontos, meg fogja oldani. Aki csak nézelőni, alkudni akar, az el se jöjjön.

2022. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vettem úgy autót, hogy kb. 200 km-t én autóztam kb. 100 km-t a vevő, mondhatni majdnem 'féluton' találkoztunk. Előtte fényképek küldése, állapot átbeszélése. Személyesen meg jól átnéztem a kocsit, a végén megvettem. Mondtam hogy komolyan érdekel az autó, én is utazok meg a vevő is fektessen be ennyit már... Ha valami nagyon nem stimmelt volna, akkor max mindketten kirándultunk egyet. Hozzáteszem hogy megnyerő és becsületes vagyok :)
2022. jún. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
+úgy is adtam el ugyanazt az autót, hogy a vevő is autózott érte, én is vittem mint eladó. Mindkét esetben Székesfehérváron volt a megtekintés és az adásvétel is :) Persze kellett egy kisérő autó+sofőr, akivel vevőként odautaztam, eladóként meg akivel hazautaztam.
2022. jún. 4. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!