Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egyetértetek az elektromos...

Egyetértetek az elektromos rollerek új szabályozásával?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 29. 15:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy lehet hülyeség amit gondolok, de én szimplán egyetlen jelentős szabályozást hoznék, ami a rollerek teljesítményét, sebességét érinti. Nem mehetnének 10 km/h-nál nagyobb sebességgel.


Ez kvázi egy futó, kocogó ember sebessége, ahol még menthető egy balesethelyzet, másrészt a többség hamar ráunna, hogy nem tud száguldozni. Illetve alapból kikopna az a réteg aki csak szórakozásból "huzatja" a rollert.

2022. máj. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
100%
Én is e-rolleres vagyok, és jobban utánanéztem ennek. Szerintem nem csináltak semmit a szabályozással, mert találtam egy tavaly júniusi cikket, amiben pont ugyan ez a szöveg. Most vagy mégegyszer elmondták ugyan azt mind tavaly, vagy valamelyik hírportál rátalált erre, nem nézte meg a dátumot és lehozta újra. A többiek pedig csak követték őt.
2022. máj. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

12: igen-igen...

bulvároldalak ráharaptak, de a legtöbb helyen ott van, hogy "a kresz módosításáIG..."


Azt nem tudom, hogy így, bejelentésre hogyan fog ez működni...


[link]

2022. máj. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
53%

A rend kedvéért: a cikk nem igaz, nem dőlt el semmi, nem módosították a KRESZ-t, nem segédmotoros kerékpár, nem kell jogosítvány rá, nem kötelező a bukósisak, a bíróság legutolsó álláspontja az alábbi:


„A bíróság megállapítja, hogy az elektromos roller helye jelenleg nem ítélhető meg a jogrendszerben, kategorizálása még nem történt meg, ennél fogva téves a szabálysértési hatóság azon megállapítása, amely az elektromos rollert segédmotoros kerékpárnak minősítetté. A bíróság álláspontja szerint amíg az elektromos roller jogszabályi kategorizálása nem történik meg, addig használójával szemben sem a segédmotoros kerékpárra, sem a kerékpárra, sem a gyalogosokra vonatkozó KRESZ-szabályok alkalmazása nem lehetséges.”


Ha a rendőr mégis megbüntet perre viheted és meg fogod nyerni, ahogy erre számos példa volt az elmúlt két évben.

2022. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Leírták többen is, gyakorlatilag gyilkosság az autók közé kényszeríteni őket a kerékpár útról. Szabályok kellenek, de ésszerűek. Idióta rolleresek is vannak, mint ahogy autósok is, de az autók sincsenek betiltva. Elég lenne sebesség korlátozás, elsősorban kerékpárút max 30 km/h, ha nincs, akkor járda, max 10 km/h, ha egyik sincs, akkor marad az úttest. És elég lenne kerékpáros sisak is. Kresz vizsga tényleg nem árt hozzá.

Az is igaz, hogy a hír kamu, nincs még új kresz, amiben benne van a roller, (tervezet már van, csak a politikusok ülnek rajta). Nem jogszerű, ha jelenleg segédmotornak mondják.

2022. jún. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#15: bár bicajosként elég sok negatívumot tapasztalok a rolleresek részéről a kerékpárúton (szlalomozás, centizés, stb.), én is aggályosnak tartom, ha az autók közé küldenék őket.

Pár hete a XI. Egér úton (aki nem ismeri: zsúfolt, gyorsforgalmi út) egy airwheel-es ment az autók között, kb. 40-50 kmh-val. Még nézni is borzalmas volt. Elég egy kavics, vagy pici kátyú, és repül az illető.... Ilyen sebességnél, rengeteg autó között. Tömegszerencsétlenség.. :(

2022. jún. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
13.21- sok autós és gyalogos épp úgy utálja a bringásokat is ezek miatt, felesleges egymásra mutogatni, aki h.lye, az autóval, bringával, rollerrel, gyalog is h.lye, de vannak akik normálisan közlekednek, bármivel mennek.
2022. jún. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!