Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha családtagot szállítok...

Ha családtagot szállítok orvoshoz, amíg Ő ott van, én a fizető parkolóban a kocsiban ülve várakozom. Kell-e fizetnem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 08:15
1 2 3
 11/27 NyelvZseni válasza:
41%

Öt percig nem. Mivel nem megállási díj, hanem várakozási díj

öt perc után ha jön az ellenőr álljon egyel arrébb. ha nincs hely húzzon el, hiszen ekkor már nem tud jegyet venni.

Ha nincs jogsija a családtagnak vegyél jegyet, de a legjobb, ha kerékpárral jársz, mert a járdán is meg állhatsz vele.

2010. szept. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
A fővárosi önkormányzat képviselő testülete rendelete szerint amennyiben 4 méternél közelebb tartózkodsz a gépkocsidhoz az nem parkolás. értelemszerűen ha benne ülsz, akkor az sem.
2010. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Szellemes "NyelvZseni" válasza, de csak akkor kivitelezhető, ha a beteg szállítható kerékpáron!

2010. szept. 21. 09:58
 14/27 anonim ***** válasza:

"A fővárosi önkormányzat képviselő testülete rendelete szerint amennyiben 4 méternél közelebb tartózkodsz a gépkocsidhoz az nem parkolás. értelemszerűen ha benne ülsz, akkor az sem."


ALUDNI, esetleg élni is lehet a fenti jogalapon a járműben?

2010. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"A fővárosi önkormányzat képviselő testülete rendelete szerint amennyiben 4 méternél közelebb tartózkodsz a gépkocsidhoz az nem parkolás. értelemszerűen ha benne ülsz, akkor az sem."

Egy önkormányzati rendelet mióta írhat felül egy minisztériumi rendeletet? Hagyjuk már...

2010. szept. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim válasza:
Most lehet nem adnak sokan nekem igazat de nálunk úgy van,hogy ha a kórházban van elintézendő dolgunk akkor bemegyünk a "portán" kérünk egy kis kártyát amit ha kirakunk az abalkba nem kell parkolójegyet venni és nem is büntetnek meg.Ez azért van mert sokan olyanok is beálltak a parkolóba akiknek nem kellett volna illetve hogy ne kelljen esetleg kezelés közben kirohangálni stb.
2010. szept. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"de nálunk úgy van,..."

és a nálunk, az hol van?

Nagyon ésszerű intézkedés, lehet, hogy ezért, én még ilyennel nem találkoztam!

2010. szept. 24. 12:08
 18/27 Bari Zoltán válasza:
0%
tiszteletem igaz ha rendes parkolóban áll fizetnie kell de egy hasznos tanács ki kell rakni a vészvillogót és addig áll ott amíg csak kell hisz ezzel azt is lehet jelezni hogy elromlott a jármű még a rendőr sem büntethet ha tilosban állok ilyenkor bár mit ki lehet találni hogy nem indul az autó
2010. szept. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

"Egy önkormányzati rendelet mióta írhat felül egy minisztériumi rendeletet? Hagyjuk már..."


A parkolást a Fővárosi Önkormányzat rendelete szabályozza a főváros területén, pontosabban előírta a kerületeknek, hogy megadott határidőig alkossanak rendeletet kerületenként erről. A miniszeri rendeletnek mi a száma?


Egyébként pedig a speciális erősebb az általánosnál....

2010. szept. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
A miniszteri rendelet: 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet
2010. szept. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!