Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha családtagot szállítok...

Ha családtagot szállítok orvoshoz, amíg Ő ott van, én a fizető parkolóban a kocsiban ülve várakozom. Kell-e fizetnem?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 08:15
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Jaj már, ez a KRESZ. Szóval akkor kérdező, marad a válaszom:


A Fővárosi Önkormányzat Képviselő Testületének rendelete alapján, a fizető parkoló övezetekben, akkor számít parkolásnak a megállás ( azaz akkor fizetésre kötelezett), ha 4 méternél messzebbre eltávolodtál a gk-tól. Ezzel, mint ráutaló magatartással hozod létre a parkolási szerződést.


Az egyes kerületek vagy kidolgozták a saját parkolási rendeletüket ( tudomásom szerint egyik sem), vagy átvették a fővárostól.

2010. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
lényeg, ha kocsiban ülsz nem kell fizetni...nekem volt már, hogy félórát vártam és a parkolóőr mellettem ment el mindig , nem fotózott és nem büntetett meg
2010. szept. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
22%
Viheted az atyaúristent is orvoshoz vagy kórházba.... Fizetned KELL! Hogy miért? Mert hülye birka nép ez a magyar és hagyja, hogy a csonthártyáját is lenyúzzák róla! Rendes országban ennyi népnyúzó intézkedést lehetetlen lenne meghozni, de ez a nép egy beszari, gyülevész társaság, akik meg is érdemlik a sorsukat!
2010. szept. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
A kérdést a "Közlekedés" kategóriában tettem fel, és köszönöm a válaszokat, de nem szeretném, ha valamelyik választ a "Politika" kategóriába kellene sorolni!
2010. szept. 25. 19:25
 25/27 zulumama válasza:
Szerintem sem büntethet meg. A várakozás nem egyenlő a parkolással, mégha ugyanazon a helyen is történik. A valós büntetéseket sem tudják behajtani, minek vennének a nyakukba még egy ekkora terhet a parkolótársaságok.
2010. szept. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Kell fizetni.Nekem legalábbis kellett.
2010. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"A várakozás nem egyenlő a parkolással"


Hát márpedig a két fogalom teljesen ugyanazt jelenti...

2010. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!