Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az M0-s autóút 22.kerület/Diós...

Az M0-s autóút 22.kerület/Diósd feletti szakaszán miért van mindenhol zajvédő fal? Mennyire lenne probléma lakossági szempontból ha nem lenne?

Figyelt kérdés

Még régebben jártam rajta párszor és elgondolkodtam rajta, hogy szerintem a közlekedőknek sokkal látványosabb lenne, ha látnák a pesti tájképet és nem a barna betonfalak között kéne autózniuk.

A lakók meg idővel bele tudnának törődni, hiszen autópálya lévén folyamatos forgalom => monoton zaj van, ami idővel megszokható. Szerintem nem volna rosszabb, mint annak, aki egy vasútvonal, vagy akár a ferihegyi repülőtér közelében lakik.

Ti mit gondoltok, valóban kell oda az a rengeteg zajvédő fal?



2022. júl. 17. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De miért törődjön bele, amikor zajvédővel nem kell hallgatnia? Egyébként nem lehet megszokni, mert nem monoton zaj.

Másrészt nem látnál semmi értelmeset, több helyen is a domborzat eltakar mindent. Amit meg nem, az ismételten semmi extra látványosság. Kertvárosi, esetlegkülterületi lakóterületek. Semmi extra. Inkább figyelj az útra. Az átlag magyarnak a 3 sáv már meghaladja a képességeit.

2022. júl. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mert sűrűn beépített terület. Ez mindenhol így van, ahol lakott terület közelében megy a gyorsforgalmi út.

Elég nagy probléma lenne, az ingatlanok ára leesne, a tulajdonosok kártérítést követelnének.


Egy gyorsforgalmi úton nem szempont az, hogy autósok milyen tájat látnak. Aki nagyon nézelődni akar, az felmehet az anna hegyi kilátóba, kb. 5-10 perc kitérő.

2022. júl. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Mennyivel jobb lett volna, ha anno húznak egy alagutat a törökbálinti részről a Balatoni útig és akkor nem lenne ilyen probléma...
2022. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!