Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Balaton déli szakaszán mely...

Balaton déli szakaszán mely településeken/partokon van lehetőség motorcsónak, vitorlás hajó bérlésére? Kell a vezetéshez jogosítvány?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 08:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez tipikusan egy olyan kérdés, amit a google percek alatt megválaszol.
2022. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Jó, de amikor felteszek egy kérdést, abban a hitemben vagyok, hogy az oldal felhasználói közül vannak páran akik személyes tapasztalattal rendelkeznek e téren, és ezáltal szubjektívabb tartalmú véleményt fogalmaznak meg.
2022. júl. 19. 09:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Hogyne kéne hoztá jogosítvány, autót se bérelhetsz ha nincs.
2022. júl. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%
motorcsónak bérlésére nincs lehetőség, mivel tiltott
2022. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Robbanómotoros motorcsónak tiltott, de pl. a vitorlásokon úgy tudom olyan van, és nem villany. Vízijártassági kell.
2022. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

5. vagyok, és felülbírálom magam.

Néztem most pár elektromos vízi jármű kölcsönzőt. Hajóvezetői igazolvány nem szükséges a vezetéséhez! - írja több típusnál (Balatonfüred). Egy Siófok melletti is. Vitorlást lehet bérelni kapitánnyal, vagy kormányossal.

A feltételek között nem találtam olyant, hogy milyen vizsga szükséges, de egy ilyen járművet tudás nélkül nem lehet elvezetni.

2022. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem Siófokra, hanem valamelyik kisebb településre mennénk (Lelle, Zamárdi, Világos, stb.)
2022. júl. 19. 10:25
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem szeretném végig gúglizni neked az összes lehetőséget. Ezeken a településeken is van bérlési lehetőség. A vitorlásoknál több százezer forint a kaució, és kell hozzá képesítés.
2022. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Siófokon béreltünk vitorlàst, kapitánnyal. És tuti van máshol is, szinte minden kikötőben.


Egy néhány éves rendelet nyomán van olyan motoros hajótípus is, ami rövid, helyben adott oktatás után vezethető engedély nélkül is.

2022. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vitorlást csakis megfelelő papírokkal tudsz bérelni, ha van vizsgád. Plusz a vastag kaució, amit már leírtak előttem.

Amúgy tényleg "let me google that for you" típusú kérdés.

2022. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!