Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Amerikában engedélyezett a...

Amerikában engedélyezett a kamionban alvás? (A tényleges pl éjjelire gondolok, nem csak 1 kis délutáni pihire a fülkében).

Figyelt kérdés

Üdv egy máskik kérdésemnél azt irták európában a rendes pihenő időt, nem alhatja le a sofőr a fülkében. (én igy értettem).



Az amcsiknál mi a helyzet? A rendes napi 8-10 órás alvást megejtheti a sofőr a hálórészen? Az Amcsi kamionok azért mások mint az Európaiak, sokuk alvó fülkéje akkora mint 1 kisebb szoba kb.... de ezek csak "diszek" és mondjuk csak sziesztázni jár be a sofőr, vagy rendesen ott maradhat a napi alvására is? (tehát az úgymond éjjelire ami sok óra)


2022. júl. 24. 18:11
1 2
 1/16 Beviz Elek ***** válasza:
97%

Nem ismerem az amerikai szabályokat de azokat az óriási fülkéket elnézve vicces lenne ha nem lehetne bennük aludni még hétvégén is.

Európában is a fülkében töltheted a napi pihenődet, a heti (45 órás) pihenőt erőltetik hogy ne fülkében töltsd.

2022. júl. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%

nézd meg a TikTok kamionos videóit..nagyobbnál nagyobb lakások vannakna pilótafülke mögött, néha a család is ott lakik.

Amerika, Kanada, Ausztrália főleg hosszújáratú kamionokkal fuvaroz..csakis úgymlehet megoldani, hogy a lakófülkében lakik.


Amerika más világ. Azok a nagyméretű vasak itt nem férnének el. Ausztrália a másik...ott négy, de akár öt pótkocsi vontatása is megengedett, akár 6-7 ezer kilométeren át

2022. júl. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Itt az eu-ban vannak ilyen gyökér szabályok, azt se tudják mi az, de hoznak valamit.

Életében nem volt még az kamionban aki ilyen szabályt hoz, tehát senki nem csinált egy felmérést vagy hatás tanulmányt.

2022. júl. 25. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, a 45 órás pihenő mit jelent? Kb két napig meg kell állni és nem mehet? Tudom hülye kérdés , de én "nem vagyok benne ebbe a világba" igy nem tudom. köszi
2022. júl. 25. 10:02
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
96%

Pontosan, 2 napig pihennie kell a sofőrnek. Ezt a 2 napot erőltetik hogy ne a fülkében töltse.


A napi pihenőt ami 11 óra, azt nyugodtan töltheti a fülkében, aludhat az ágyban.

2022. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen , igy már világos, tehát az egyik napról a másikra való alvás mehet a kamionba, és csak hétvégén kell máshol, vagyis ez a két nap. Ezt szállóban töltik? Hogyan ellenőrzik , hogy tényleg nem a kamionba van a sofőr?
2022. júl. 25. 11:27
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
94%

Nem foglalkoztam a szabály részleteivel és azt sem tudom hogy pontosan melyik országok követelik meg hogy a 45 órást ne fülkében töltsd.

Napi hazajárós vagyok és nem érint.

2022. júl. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben köszi az érdemi kérdésben segitettél, abba hogy napról napra allhat a sofőr a kamionba, kivéve a kétnapot.
2022. júl. 26. 12:00
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom talán Németországban nem szabad tölteni a hétvégét kamionban, csak hotel, panzió stb.

Úgy ellenőrzik egy ellenőrzésnél, hogy be kell mutatnod a számlát ahol éppen megszálltál.

2022. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszi ezt nem értettem, hogyan ellenőrzik.
2022. aug. 23. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!