Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Aki autós játékokból, filmekbő...

Aki autós játékokból, filmekből kedvelte meg az autókat, a vezetést, annak utána milyen volt ténylegesen megtanulni vezetni? Csalódás, vagy azt kaptad, amit vártál?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok érintett a kérdésben, csak érdekel.
2020. okt. 18. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon jó. Én pl rengeteget Eurotruckoztam is. Tolattam rengeteget, szórakozásból. Aztán úgy alakult, hogy nulla utánfutós tapasztalatta beiratkoztam BE kategóriára. Elsőre úgy végigtoltam az utánfutót nyílegyenesen, hogy még én is meglepődtem magamom, az oktatóm nem hitte el, hogy sosem tolattam utánfutóval a való életben. Szóval megérte a sok órát az ETS2-be és a San Andreasba fektetni.
2020. okt. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak játékok, amik már-már közelítenek az élethű(bb) irányítás felé.

De pl az olyan játékok, mint a Need for Speed, ahol még talán az autók nem is törtek, és közük nem volt a valós fizikához, ott azért nehogy az onnan szerzett tapasztalat végett nekiálljunk autót vezetni...

Volt azt hiszem a Top Gear esetében is, hogy az egyik számítógépes játék egyik versenypályáját nyomták le játékban, és utána megpróbáltak hasonló ívben és sebességben a valódi pályán végigmenni. Nos, nem jött össze...

Ilyen tolatási technikák elsajátításra valóban jó lehet a fent említett ETS2 (nekem is nagy kedvencem a mai napig a játék), de persze ott is szigorúan a belső-fülke nézetből tolatva, és nem a fenti madártávlatból, mert úgy megint nem ér semmit a dolog.

Rally játékok esetében pedig nem is tudnék hirtelen olyat mondani, ami a valósághoz közeli élménnyel és realisztikusan szimulálná a kicsúszást, farolás, kézifékes kanyarodást. Elvégre nem venné meg senki sem a játékot, ha olyan bonyolult lenne a játék kezelhetősége és irányítása, mint amilyen a valóságban is tud lenni a vezetés.

2020. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok

Az Eurotruckban amúgy teljesen normális, és ésszerű forgalmi szituációk voltak. Lehet én voltam makacs, de én mindig úgy mentem, hogy indexeltem, szabályosan váltottam sávokat, ívesen vettem a kanyarokat, stb. Tök jó volt. Már valahogy nincs türelmem hozzá, pedig régen imádtam.

2020. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!