Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha az elektromos roller 25-el...

Ha az elektromos roller 25-el megy nem kell hozzá jogsi ha jól tudom, de mivan akkor ha a roller tud menni 100-al de én csak 25-el megyek vele? Ugyan úgy megbüntetnek vagy mi?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert erre felé nagyon rosszak az utak, és gondoltam veszek egy jó rollert, csak annyi. baj, hogy nem találtam olyat amin jó a felfüggesztés és csak 25-el tud menni. Köszi a válaszokat

2022. aug. 19. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Hagyjátok már ezt a baromságot.

Egy időben megvoltak hülyülve a quddal is , minden tingli tangli gyerek azt akart venni.

Most meg ez a rollerezés, szörnyű.

Csak egy gyerekjáték .

2022. aug. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

Ebben kb annyi a logika, hogy a kerékpárral a 40 km/h sebesség szabályos, tehát, kamionnal csak 40Km/h-val közlekedve nem kell arra jogosítvány, hisz a kerékpárra sem kell.

A jogosítvány kategóriák nem sebességhez vannak kötve, hanem a jármű teljesítményéhez.

a közhiedelemmel ellentétben, még mindig nincsen törvényileg szabályozva az e-roller használat, ami nem zárja ki, hogy megbüntethetik a rollerest, lényegében a kerékpár, segédmotoros kerékpár, kerékpár kategóriákra vonatkozó szabályok betartását kérhetik számon, a roller teljesítményétől függően.

A 300 watt teljesítményt el nem érő meghajtás minősül kerékpárnak.

A cirkusz azért megy, mert statisztikailag kimutatható az e-rollereseknél a magas baleseti ráta, ugyanakkor az ellenzők között erős a lobbi (kölcsönözhető, turista e-rollerek, stb)

2022. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

2

nem

A kamionnal nem a kerékpárúton megyek

2022. aug. 19. 18:52
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Azzal a rollerrel te maximum 3 napig fogsz 25-el menni!
2022. aug. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
A roller jelenleg fehér pont a KRESZ-ben. 300W-ig nem kell jogsi. Már a Lime is 350W, elég fura, mert ez alapján segédmotoros kerékpár? Jogsi, sisak, kerékpársávban nem mehet? Lassú jármű sem lehet, mert nem olyan a rendszáma. Megjegyzem, ez belvárosi, turistáknak való közlekedésre lett kitalálva, nem arra, hogy emberek életvitelszerűen ezzel közlekedjeneke, akár megvéve (bár akkor 300W alatt van) vagy bérelve. Biciklistől is öngyilkossági kísérlet olykor a Soroksári út 70-es szakaszán a buszsávban bringázni szerintem, de sokan teszik. A roller még annyira sem életbiztosítás. Persze a belvárosi közlekedési kitalálás is hibádzik, mert hülyegyerekek húzzák neki 20-25-tel, gyalogosokat nem kímélve a sétálóutcákon. Úgy, ahogy van a világ egyik legidétlenebb találmánya. Remélem, hamarosan lesz helyük a KRESZ-ben, és ezt a legnagyobb jó szándékkal mondom, mert ellenkező esetben a sorozatos balesetek miatt be lesz tiltva.
2022. aug. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
sok részeg használja a limeot láttam múltkor is azt se tudta hol volt de rollerezett
2022. aug. 20. 01:23
 7/12 A kérdező kommentje:
nem erdekel ha megbüntetnek, kifizetem, nekem van miből nem úgy mint a rendőröknek akik megbüntetnek
2022. aug. 20. 15:43
 8/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rá vagy akadva a rollerekre mostanában, illetve jól tudsz flexelni, hogy “gazdag vagy”..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__1..

2022. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
mert hamarabb odaérek vele a Gucci store ba, mnt autoval a dugó miatt
2022. aug. 21. 16:32
 10/12 A kérdező kommentje:

hiába van 100 milliós autom ha nem tudok vele menni a dugó miatt, ezért kell a roller!!


100 milkas autom nincs, nem is lesz soha mert itt Budapesten nincs értelme, vidékre meg nem megyek, nyaralni meg repülővel megyek

2022. szept. 2. 23:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!