Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ahol van tábla, hogy közúti...

Ahol van tábla, hogy közúti ellenőrzés, de semmilyen véda rendszer nincs, ott mit ellenőriznek?

Figyelt kérdés
Van a táblától mondjuk jó 2,5 km-re kamera, de az csak egy oszlopon, ami szerintem térfigyelő, hisz szálguldoznak, mint az eszetlenek, ebből kifolyólag az nem trafi, a véda rendszer meg jól látható. Azon pedig egy oszlopon van 3 darab is, általában olyan nem szokott lenni, meg a trafik leginkább szemben vannak elhelyezve, illetve nem ha véda, akkor több kamera van és többfelé néz.
2022. szept. 3. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra tudok gondolni, hogy terveznek oda kamerát, de (még) nem sikerült beszerezni és felszerelni. Egyébként én is láttam már sok ilyet. Nekem is felmerült a kérdés. Hogy minek rakják ki több évvel előre a táblát, tököm tudja.
2022. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyekre gyakran kiállnak mérni vagy igazoltatni a rendőrök.
2022. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ezek többnyire kiépített, bejáratott ellenőrzőpontok.
2022. szept. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs alatta a kamera piktogram, akkor arról van szó, hogy a megszokottnál jóval gyakrabban állnak ki mérni vagy igazoltatni a rendőrök.

Ha ott van a kamera piktogram, akkor vagy valamiért nincs ott az egység, de újabban elterjedt a kapu helyett egy kis mérőegység, ilyen van például Kaposfüred belterületén is.

2022. szept. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen már a '80-as években is volt. Így próbálták elérni, hogy tartsák be ott a szabályokat. Míg ott laktunk, 15 éven át, hetente 10-12-szer autóztam el mellette; sose volt ott senki, semmi.
2022. szept. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
4-es! Kaposfüreden jelölve is van ez piktogramos kamerával, vagy csak kirakták, hogy a meglepetés erejével hasson? Kicsi off, de érdekelne azért. :)
2022. szept. 4. 10:49
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kamera, akkor tuti nem 2,5km-re van a táblától, ez szabályozva van. Inkább azok a helyek, ahova gyakrabban jár rendőr, a 4-es mentén is tudok ilyet, kint van egy ilyen tábla, és 10 éve is tudtuk, hogy melyik bokor mögött szeret megállni a rendőr.
2022. szept. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#6

Kaposfüreden két helyen is van ilyen, kamerás piktogrammal jelölve van mindkettő. Az egyiket nem láttuk (valószínűleg ott sem volt), a másik pedig egy kis útszéli egység volt.

2022. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!