Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha buszsofőr szeretnék lenni,...

Ha buszsofőr szeretnék lenni, akkor melyik céghez lenne érdemes mennem?

Figyelt kérdés

Agglomerációban élek, 5 éve van C kategóriám, és ezzel is dolgozok Budapesten.

Így azt hiszem nem jelentene kihívást ott közlekedni, szóval vagy "BKV" vagy Volánbusz jöhet szóba.

Viszont nincs D kategóriám.

Kérdés, hogy ezt csináltassam meg egyénileg, vagy esetleg tudja valaki, hogy mennyit kell aláírnom ha ők finanszírozzák?

Mert mint ismeretlentől félek ettől a buszozástól is, de önmagában tetszik, csak anyagilag nem hiányzik a D kategória kiadása, de ha meg mégsem tetszik azért nem lenne jó egy vagyont visszafizetni nekik vagy ottragadni.


Tudom, hogy sokan mondják majd, hogy ne, szar ez szar az, de kicsit már unom az árufuvarozást, ugyan úgy megvannak a konfliktushelyzetek, de az utasoktól félek a legkevésbé.

Nem szeretnék pakolászni, koszos lenni, és otthon akarok aludni mindennap.

Nem motivál az E kategória sem, nincs érzékem a pótkocsikhoz (személyautóval tapasztaltam), és lehet előbb-utóbb belejönnék, én egy szóló járművel érzem magam komfortosan.

Úgyhogy légyszi ne lebeszélni próbáljatok meg, hanem inkább aki kicsit is jártas, vagy jól informált az tudna segíteni, hogy mi lenne a legjobb út ahhoz, hogy buszsofőr legyek?

Mindegy nekem, hogy Volán vagy BKV, amelyik jobb.



(BKV= nem tudom mik a pontos viszonyok, kit hogy hívnak, most összefoglaló néven értse mindenki, tudom hogy van Arriva is meg stb, mindegy hogy ki az alvállalkozó úgyhogy BKV alatt értem a budapesti buszokat)



2022. szept. 20. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
82%
Kelenföldön az Arrivát keresd meg. Oktatás, biztos munkahely. Ez van a buszok hátuljára írva.
2022. szept. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Elsősorban Arriva, esetleg Volán.

Arrivánál 2-9 éves buszok, normális bérezés (bár nem teljesen bejelentett).

A Volán most vásárolt új buszokat az agglomerációba, így lecseréli a korábbi 8 éveseket.

A BKV-nál elég nagy probléma a járműpark kora és állapota. Ez némiképp orvosolódni fog, ha befejeződik a metrópótlás (felszabadul 50db 2-7 éves busz), illetve ha tényleg megérkezik az év elején belengetett nagy mennyiségű Mercedes Conecto.

2022. szept. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Ausztria
2022. nov. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!