Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Büntetés, pótdíj?

Büntetés, pótdíj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptember 29-én, tehát 14 nappal ezelőtt érvénytelen diákigazolványra vettem kedvezményes buszjegyet. Ellenőr szállt fel a buszra és adott egy csekket. Azt mondta, hogy ha 15 munkanapon belül elmegyek és bemutatom az új diákigazolványomat, akkor elég lesz csökkentett pótdíjat fizetnem.


Az előbb jobban utánanéztem, mert holnap tervezek elmenni, elintézni. Kiderült, hogy a 15 munkanap igazából 15 naptári nap. Amiben pont benne vagyok. Isteni kegyelem. Az is kiderült, hogy az adott utazásra érvényes igazolványt kell bemutatni. Ami nincs, hisz másnap mentem el ideiglenes diákigazolványt igényelni.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Most mit csináljak? Van valami, ami még kihúzhat ebből? Azon kívül, hogy valami csoda folytán holnap kapom az értesítést, hogy elkészült az igazolványom... (mert egyébként kereken 3 hete várok rá)


Köszi előre a válaszokat! Hátha így utolsó pillanatban valaki tud tanácsolni valamit!


2022. okt. 13. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A diákigazolványok október 31-én járnak le, ez előző éves vagy félévesek. Szeptember 29-én csak olyan lehetett érvénytelen, ami még az előző félévre se volt érvényesítve.
2022. okt. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Neked azt kéne igazolnod, hogy az utazás pillanatában jogosult voltál a kedvezményre.

Tehát mintha pl otthon felejted az ÉRVÉNYES diákod.

Úgyhogy ez felejtős, jogos a bünti.

2022. okt. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem... csak az esik rosszul a szituációban, hogy az ellenőr teljes természetességgel és kedvességgel azt mondta, hogy az új igazolványomat vigyem be majd. Na mindegy... köszönöm a válaszokat.
2022. okt. 14. 07:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!