Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vizsgabiztos minek kéri a...

Vizsgabiztos minek kéri a meglévő jogosítványt?

Figyelt kérdés
Van már B kategóriás jogsim, és mikor csináltam A ketegóriára a rutinvizsgát, akkor a személyi mellett a jogosítványomat is ellenőrizte. Csak ennek nem tudom mi értelme, mert akinek semmilyen nincs az attól még ugyanúgy vizsgázhat. Vagy akkor bizonyítványt kéri mint a kreszvizsgán?
2022. okt. 24. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi alkalmassági miatt. Elvileg alkalmassági nélkül egy rutinórát sem vehetsz. Utóbbi infóban nem vagyok biztos, én is idén csináltam az A-t 11 éves B-vel, és emlékeim szerint B kategóriához már az elméleti tanfolyam alatt kérték, hogy legyen meg.
2022. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Már a beiratkozaskor kérik az orvosit, de ez mindig is így volt. Meg anélkül nincs is értelme elkezdeni a tanfolyamot. Én 1993-ban csináltam a B-t, akkor is a doki volt az első.

Vizsgabiztos meg nem is úgy kezte, hogy jogsit, vagy orvosit kér. Mondjuk neki fel volt írva, hogy van, mert a kreszvizsgán is ezt kérték nem a bizonyítványt.

2022. okt. 24. 23:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem az A-kreszen kértek bizonyítványt, jogsit viszont már az iskolába iratkozáskor megadtam. KRESZ-vizsgán is megmutattam a jogsim, meg rutin- és forgalmi vizsgán is. Az orvosin kívül nincs relevanciája, viszont ha van jogsid, nem kérnek orvosit sehol. Vizsgabiztos kontaktlencsére is rákérdezett vizsga előtt, azt is a jogsiról olvasta le. Tehát gondolom akinek nincs jogsija, annak legkésőbb a rutinvizsgára be kell mutatnia az iskola számára az orvosit.
2022. okt. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Abból is gondolom, mert az online kitöltött, aztán iskolánál aláírt jelentkezési lapon is szerepelt a szemüveg miatti korlátozás - a vezetési kartonon, amit a vizsgabiztos nézett viszont nem. Tehát csak ezért kellhet a jogsi.
2022. okt. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazad lehet a korlátozásokban ami a szemüveget illeti, mert mikor jött vissza vizsgáról az egyik srác, akkor mesélték, hogy a vizsgabiztos számonkérte, hogy hol a szemüveg, mert anélkül nem vizsgázhat.

Nekem a beiratkozáskor küldött tájékoztatón az szerepelt, hogy vagy orvosit kérnek, vagy az érvényes jogosítvány másolatát küldjem el, mivel online intéztem az egészet. Kreszvizsgán viszont csak a jogsit ellenőrizte, pedig ott volt a kezemben a bizonyítványom is, de mondta, hogy az nem nézi meg, mert már bemutattam mikor a B-s jogosítványomat csináltattam: Nem akartam mondani, hogy akkor még nem volt feltétel a min. 8 általános :D

2022. okt. 25. 06:13
 6/7 anonim ***** válasza:

┌ 5/ A kérdező kommentjéből [ott volt a kezemben a bizonyítványom is, de mondta, hogy az nem nézi meg, mert már bemutattam mikor a B-s jogosítványomat csináltattam: Nem akartam mondani, hogy akkor még nem volt feltétel a min. 8 általános :D] 2022. okt. 25. 06:13


Bizony, nem is olyan régen, még gépjármű esetén is elegendő volt az írni, olvasni tudás.

A 2011. november 30-ig hatályos jogszabály még csak ezt írta elő: [link] ← 10. § (1) c)

Csak 2011. december 1-től elvárás gépjárművek esetén a legalább alapfokú iskolai végzettség, és csak nem gépjárművek esetén elegendő az írni, olvasni tudás: [link] ← 10. § (1) e); illetve 10. § (1) c). ┘

2022. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos megkérdeztem tegnapelőtt az oktatót, hogy minek kéri a vizsgabiztos a jogsimat? Azt válaszolta, hogy ez csak formalitás, semmi köze az orvosihoz, mivel az, hogy van érvényes, azt regisztrálták a rendszerben mikor beiratkozott az ember. Illetve ha nem lenne, akkor se kérne orvosi papírt.
2022. okt. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!