Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha a taxis forgalmi/KRESZ...

Ha a taxis forgalmi/KRESZ vizsgán megbukok akkor ugrik a már meglévő B-s jogsim is?

Figyelt kérdés

Meg szeretném szerezni a taxis vizsgát tavasszal, hogy mire leérettségizek mehessek azonnal dolgozni. Egy évet ki is fogok hagyni az egyetem előtt és azt az időt csak erre áldozom. Kell a pénz.

Azonban nagyon tartok attól, hogy ha KRESZ vagy forgalmi vizsgán elhasalok akkor megszüntetik a rendes jogsimat is. Ez igaz?



2020. jan. 15. 23:30
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
hogy lenne már igaz? Baromság.
2020. jan. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mert állítólag a KRESZ ugyanabból áll mint 2 éve mikor az alap jogsit csináltam. És aki ezt nem képes kitölteni legfeljebb 10 hibaponttal az alkalmatlan arra, hogy bármilyen formában részt vegyen a közlekedésben. (próbáltam már itthon, 12-20 hibapont között mozogtam)


A forgalmi vizsga pedig szintúgy egy vezetés annyi különbséggel, hogy saját kocsival mész és csak egy vb ül melletted. Viszont ha valami hatalmas b*romságot csinál az ember akkor joga van hozzá, hogy elvetesse a meglévő jogsit.

Legalábbis nekem ezt mondták.

2020. jan. 15. 23:43
 3/9 anonim ***** válasza:

21. életévedet be kell tölteni :( én ezért nem tudtam suli mellett taxizni (meg ügye a 2 év B jogsi).


De, nem, nem veszik el. Nehogy megbukj, szomorú leszek ha ott megbuksz.

2020. jan. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor veszik el a jogaid ha törvényt szegsz, vagy doki veszi el. Azért mert taxis vizagán átmész a piroson ott a hatóság büntet, büntetőpont és pénzbírság.


Páv még egy kritikus helyzet, mert ha pszichológián olyat ikszelsz ami nem beszámíthatóságra vall akkor a kav inditványozza a vezetői engedélyed elvételét.

2020. jan. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#2 és ki mondta ezt a baromságot? Hatóság veheti el, a vb meg nem hatóság.
2020. jan. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi ilyesmi.

A taxit nem ajánlom nagy befektetés, kezd futárként és meglátod hogy tetszik

2020. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az eleje valóban nagy befektetés, de persze egyéni vállalkozóként éri meg! És saját kocsival!!! Más bérelt 8-9 éves sz*rján heti 30-40 ezreket fizetni, nem is éri meg, főleg ha robot módjára kell éjjel-nappal dolgozni.. Csak is saját magad uraként. Egy kocsi betaxiztatása amúgy 400.000 Ft, de utána, ha ügyes vagy behozod magad. Meg még mindig jobb mint valami sz@r futár meló, ahol pörögni kell időre mint a mérgezett egér, és összetöri magát az ember..

Amúgy a kérdésedre választ adva, nem vonják be a jogsidat az hülyeség. Meg még az a könnyebbik része, csak egy laza teszt. Azon kívül még lesz taxis ismeret is, meg ha alap vizsgát teszel a VB-vel egy forgalmi gyakorlati egy adott útvonalra és kész.

2020. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha ennyire bejönne mint ahogy írtad még az életem is ennek áldoznám fel. Imádok vezetni, menni, kismillió 66szor megtenni ugyanazt az útvonalat. Ha tudom előzőleg, hogy valami nagyobb távra kell mennem majd x nap akkor előtte teljes extázisba vagyok :D

Ez szinte egy szenvedély már. Járok esténként sportolni, ami alapból 1,5 óra lenne, de szüleim úgy tudják, hogy 2 óra. Abban a fél órában mindig kocsikázok 😀😀

Családi összejöveteleknél mindig egyedüli vagyok aki nem iszik,mivel kell fuvaros😅

Extrém időjárásban, csúszós, ónos úton mindig dupla kört megyek 😉 Imádom a kihívást is. Minden autós weboldalt szinte követek, vezetéssel kapcsolatos információkat, KRESZ frissüléseket szeretem olvasni. Tényleg egy szenvedély😀

21-et Áprilisban töltöm, mivel egy évet csúsztam (szégyen szemre megbuktam matekból 😂)

Ja ami még kimaradt, hogy szerencsére balesetmentesen is vezetek. Rengeteg akadályba, dynomen helyzetbe keveredtem már, mindet sikeresen kivédtem😀 Szerintem így PÁV II is meglesz.

Ráadásul szeretem a nyugalmat magam körül amikor nem hajt semmi. Szinte sose rohanok. Mindig mindent időbe beosztok. 2 év alatt max 2x fordult még elő, hogy gyorsan hajtottam. Valahogy abban úgy nem lelem örömöm, nyilván ha kell akkor nyomom neki de inkább elindulok hamarabb és ha már oda is kell lépni neki nyitott szemmel járok és a lehetséges veszélyeknél mindig lassítok (megállóba álló busznál vagy zebránál pl)

Áhh, Legszívesebben mennék most is vezetni így hogy erről írtam😅😅

2020. jan. 16. 22:38
 9/9 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%
Azert a 400 ezer forintos "betaxiztatas" egy kicsit optimista szamitas volt...alapbol 150-200 ezer a foliazas, 82 ezer a droszt dij, 150 ezer egy taxiora, 150 ezer az online penztargep, URH radio is 30-40 ezer legalabb, POS terminal is 100 ezer korul van, plusz muszaki vizsga, ora hitelesites, ado memoria atiras, engedely kivaltas is tobb tizezer, ha osszeadod...szoval azt a 400 ezret szamold ujra (persze lehet hasznaltan is beszerezni ezeket, de sokkal olcsobban akkor sem uszod meg).
2020. jan. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!