Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autós oktatók, a vezetni...

Autós oktatók, a vezetni megtanulni nem tudókkal mi a baj?

Figyelt kérdés

Ti találkoztok velük, ők tényleg nem tudnak megtanulni valami miatt, általában mi az oka?


Pár ismerősöm, férfiak mondták hogy elmentek tanulni de feladták mert ők nem bírták ezt a "stresszt" és képtelenek ennyi mindenre figyelni egyszerre.



2022. dec. 2. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően 2 ok van, bár nem vagyok oktató:


Egyrészt minden félkegyelmű szerezhet jogosítványt, sokak szemében egyben presztízs is a megléte, így a többi félkegyelmű is akar, ha alkalmas vezetésre, ha nem.


Másik probléma szerintem alapvetően a mai világgal van. Értem ez alatt az internet, okostelefon, szórakoztatóipar által adottakat. Egyszerűen az emberek nem tanulnak meg figyelni, koncentrálni. Saját magamon is azt érzem, hogy egyre kevésbé vagyok türelmes.


Értem ez alatt, hogy régen volt mondjuk 10 cikk amiből elolvastad amit akarsz. Most meg arra áll rá az ember agya hogy szó szerint másodpercek alatt értelmezzen majd felejtsen el információkat. Régen egy vicces videó napokig terjedt. Most elkezded pörgetni az Instagramot és 2 másodpercenként kapod az információt. Ez tuti, hogy nem tesz jót az emberi agynak és koncentrációs képességeknek.

2022. dec. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Másik ok lehet maga az oktató. A stílusa, összeférhetetlensége az adott tanulóval. Én oktatómnak is volt olyan flegma stílusa néha, hogy legszívesebben kiszálltam volna út közben néha.


Pedig mint oktató nagyon jókat tanított és azóta is neki köszönhetem valahol, hogy biztonságosan és jól tudok vezetni.


Azt szokta mesélni, hogy most oda jönnek a Rikárdók és az apuka keménykedik, hogy "figyeljél ide, a gyereknek ma kell a jogosítvány". És nem érti, hogy ez nem így megy.


Vagy egyik tanulója bedrogozva jött vezetni, elküldte haza az meg Messengeren küldözgette neki a képeket, hogy éppen szívja fel a kokaint.

2022. dec. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ami az utakon zajlik, hát, azok alapján tényleg pszichológiai teszthez kéne kötni a jogsiszerzést...
2022. dec. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mindkettő.

Másfél éve szereztem 30 évesen szülői nyomásra, ugyanis a családi cégnél dolgozom, és így én is vezethetek. Nehezen lett meg jogsim, és úgy gondolom még ma is, hogy nem nekem való. Ha nagyon összeszedem magam, tudok elég jól vezetni, de nehezen koncentrálok, izgulós vagy, nehezen osztom meg a figyelmem. Az átlagnál lassabban megfontoltabban vezetek.


Viszont a vezetésoktatók többsége katasztrófa. Az enyém az átlagnál értelmesebb és türelmesebb volt, viszont volt olyan dolog, amit hónapokon keresztül nem tudott elmagyarázni, az ismerősöm meg 10 perc alatt megértettem velem skypeon.

2023. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!