Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy lehet szabályosan átkelni...

Hogy lehet szabályosan átkelni az Erzsébet hídon biciklivel?

Figyelt kérdés

Érdeklen, hogy az Erzsébet hídon hogy lehet szabályosan átkelni a hídon.


Ha jól emlékszem, semmilyen tábla nem engedélyezi a gyalogos vagy buszsáv használatát, így a rendes forgalmi sávban sazbad csak tekerni, ami valamiért az autósokat nagyon bosszantja.



2023. jan. 26. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%

Úgy tudom, a járdán szabad.

Úgy tudom, a Lánchíd kivételével mindegyik budapesti Duna-híd járdáján szabad biciklizni. Ami logikus is lenne, hiszen minimális a gyalogosforgalom rajtuk. Míg az autósok között életveszélyes lenne biciklizni, így minden ésszerű érv a járdán való biciklizés mellett szól.

2023. jan. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Víz alatt.😅
2023. jan. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elvileg ha külön tábla nem engedélyezi, akkor tilos:

[link]

2023. jan. 26. 09:51
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A külső forgalmi sávban.
2023. jan. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A magyar autósok a következők miatt idegesek: a gyalogos miatt, a kerékpáros miatt, a tötymörgő autós miatt, a busz miatt, mert kedd van, mert az asszony félrelépett stb. Ha semmi baja sincs, ezekkel sem találkozik, akkor az a baja.

Nem kell foglalkozni velük. A rendőröket nem tudom, mennyire ugranak ilyen helyen a járdán bringázókra. Ha megteszi, jogosan, de elég széles, békésen el lehet férni.

2023. jan. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Járdán alapesetben tilos a kerékpározás , tehát marad az úttest. Ott pedig a külső forgalmi sávban kell haladnod. Ha nem akarsz busz és centiző autós közé szorulni, inkább a sáv közepén haladj - szabálytalan , de biztonságosabb.
2023. jan. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már volt szerencsém ott tekerni egy szombat reggelen. Kb. alig volt rajta forgalom, csak azért mertem a külső forgalmi sávban tekerni. Kb. a híd felénél jártam, amikor egy taxi beért, és hosszasan dudált rám és mutogatott...
2023. jan. 26. 15:33
 8/11 Alex Fly ***** válasza:
7%
Gondolom az említett hídon is ugyanaz a KRESZ ervényes, mint az ország összes többi közútján. Ha aszerint közlekedsz, akkor abból nem lehet gond.
2023. jan. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
78%

Szabályosan és biztonságosan sehogy.

Menj a járdán, egy darab gyalogos nincs rajta, vagy ha nagyon ragaszkodsz az úttesthez, akkor inkább a buszsávban. Elég szar lenne a 70-el haladó külső sáv és a 100-al suhanó taxisok között egyensúlyozni

2023. jan. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8/9 Alex Fly! Bölcs gondolat! A fejfáján is szépen mutat majd.
2023. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!