Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetni tanulok, de nem...

Xsedan kérdése:

Vezetni tanulok, de nem megy. Tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Több sebből vérzik az egész a vezetésemmel kapcsolatban. Mindent fordítva csinálok, (pl.: először teszem ki az irányjelzőt aztán körülnézek) sebességben hagyom autót vagy épp vissza sem váltok

Korforgalomnál nem teszek irànyjelzőt, pedig tudom hogy kellene. Az oktatómra se tudok odafigyelni mindig.

Illetve kuplunggal akarok lassítani sokszor. Az a vicc az egészben hogy első alkalomkor hirtelen vitt ki forgalomba meg is dicsert hogy minden jól ment, azutan kovetkezo ket alkalomkor pedig mintha kicseréltek volna mindent elfelejtek még korul nezni is.😔 nincs valami app ahol tudnam gyakorolni? Amin az iranyjelzest, korultekintest, valtast lehetne gyakorolni? Illetve minden tanacsot elfogadok. Eddig 8órát vezettem le



2023. jan. 26. 13:48
 1/6 anonim válasza:
100%

8 óra még kevés, az alapján még az oktatód sem tud semmilyen tapasztalatot leszűrni. Majd ha a 30. óránál sem javul jelentősen a teljesítményed, akkor kell elgondolkodni azon, hogyan tovább.

Nagyon drágák lettek az órák, úgyhogy jól meg kell gondolni, hogy hány órát vesz az ember. Az átlag az 60 óra, van akinek megvan 30-ból, de nagyon sokaknak csak 90-ből. Olyan is van, aki úgy gondolja, hogy nem neki való a vezetés. Ezzel sincsen semmi baj, sokkal jobb az elején ezt mondani és nem volán mögé ülni, mint úgy beülni a kocsiba, hogy hibázol, bizonytalan vagy, nem tudsz koncentrálni...


Szerintem még adj időt magadnak, csináld az órákat lelkiismeretesen, figyeld hogy javul-e a teljesítményed, és kérd ki az oktatód véleményét is.

2023. jan. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az oktatóm rendes. Ha hibázok akkor nagyon mérges nő tud lenni. Érthető, én sem értem miért nem azt csinálom amit kellene, hiszen fejben megvan. Szerinte nem mindenkinek való a vezetés, nagyon veszélyes vagyok.

Nem érzem szükségesnek a körültekintést, így már volt baleset közeli élményem is. Mérges vagyok magamra ilyenkor, nem értem miért nem megy.

Elmondja hogy a körforgalomnál forduljunk ki az első kijáraton, mire beérek a körforgalomba el is felejtem…

Még ezt is, aztán irányjelzés semmi..

Pedig érettségim is van, tehát annyira felfogási problémáim nincsennek..

2023. jan. 26. 14:23
 3/6 anonim válasza:
100%

"Szerinte nem mindenkinek való a vezetés, nagyon veszélyes vagyok."


És ezt mindössze 8 óra alapján szűrte le? Elég türelmetlen oktató lehet.


A vezetés elég nehéz dolog, és amíg nem megy reflexből, addig bizony akadnak nehézségek. De én 8 óra után semmiképp nem vonnék le messzemenő tanulságokat senkiről sem.


"Pedig érettségim is van, tehát annyira felfogási problémáim nincsennek.."


A vezetés azért kicsit más képességeket igényel, mint egy érettségi. És igen, való igaz, hogy nem való mindenkinek. Ha így van, akkor abba kell hagyni és kész. De szerintem 8 óra ehhez még kevés, simán lehet, hogy a 30-40. óra körül rázódnál bele.

2023. jan. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még ennél is rosszabb voltam az első pár alkalommal aztán később elsőre áltemntem a forgalmi vizsgán. Te is bele jössz ne aggódj.kicsit ráfeszülsz akkor van, hogy az ember azt se tudja hirtelen mit csináljon meg melyik a jobbkeze.

Nekem segített, hogy átmentünk gyakorolni egy másik városrészbe ami nem is az én környékem, nem ott volt a vizsga,de nem olyan macerás a forgalom.

Lehet a környék változás segítene amíg tanulsz.

2023. jan. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, belefogsz jönni. 8 órából kiszűrni kicsit korai, nem?

Én 9 órát voltam a tanpályán, ott minden szuperül ment, aztán kivitt a forgalomba, ott 10. órától 22. óráig folyamatosan minden megálláskor lefullasztottam az autót. Egyszerűen nem tudtam kezelni a pedálokat, fogalmam sincs miért. De aztán csoda folytán 23. órától már egyszer sem fullasztottam le, most vagyok a 31. óránál. :)

Nálam az egyirányú utcákkal, gyorsítással, parkolásokkal vannak gondjaim, szóval ne keseredj el, bele fogsz rázódni, csak nem az elején. :)

2023. jan. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Snapette ***** válasza:

Hát az nekem visszatetsző kissé, hogy az oktató mindössze pár óra után már azt magyarázza, hogy a vezetés nem való mindenkinek. Ez tény ugyan, de ezzel nem lehet egy tanuló önbizalmát felsrófolni.

A sok tévedésed származhat abból is, hogy az első alkalom nagyon jól ment: meggyőzted magad, hogy jól csinálod, és ilyenkor az első hibánál hirtelen leesik az önbizalom, kapkodás lesz a vége.

Én azt tudom tanácsolni, hogy mondjad folyamatosan, amit csinálsz. Beszéld meg akár az oktatóval is, hogy ezt ki akarod próbálni. Rákényszerít, hogy figyelj oda mindenre, mintha el kellene magyarázd valakinek, pl. Most lenyomom a kuplungot, indítok, egyes, gáz, kuplung, kettes,

-Itt térjünk le balra (oktató instrukció)

-Balra térünk, tükör, jelzek, betérünk balra...


Van, akinek működik, és az elején, mielőtt megszokássá válnak ezek a dolgok amúgy is oda kell figyelned rá.

2023. febr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!