Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lehet teljesen szabályosan...

Lehet teljesen szabályosan közlekedni, úgy hogy az ember ne hibázzon soha semmit? Milyen szabálysértésekkel találkoztál amióta vezetsz és te miket vétettél? Kaptál büntetést vagy megúsztad?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt pár lámpa ami pont beváltott pirosra, néha volt kötelező haladási irány benézés, nem volt vonal a lámpa alatt, hogy meddig lehet menni, azt figyeltem és túlmentem a lámpán, behajtottam a kereszteződésbe, szerencsére nem lett baj. Tanultam belőlük, nem direkt csináltam semmi ilyet. Egyszer parkoltam tilosban véletlenül, jött a bünti, abból is tanultam.
2023. jan. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, ha Budapesten vezetsz, akkor elkerülhetetlen valamilyen szabálysértés. Kezdve a gyorshajtástól, mert felveszed a forgalom ritmusát, vagy a kint felejtett harmincas tábla miatt. Amit látok, az az, hogy a stop táblánál az emberek 95%-a nem áll meg koppra, jobbkezesnél a lassítás gondolata sem fordul meg néhány fejben, na meg egyirányúból kanyarodásnál sem szoktak lehúzódni.
2023. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszomhoz még annyit hozzáteszek, hogy középiskolában a zebrán még a rendőrök sem engedtek át, szóval erről ennyit
2023. jan. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

100% szabálykövetően nem. Kisebb gikszer, akarva, akaratlanul is becsúszhat.

Budapesten és az agglomerációban vezetek a legtöbbet, na meg az M1-en. Nem nagyon van olyan szabálytalanság, amit ne láttam volna már. Nekem talán 2 gyorshajtás meg egy tilosban parkolás volt eddig a kb. 350-400k és 9 év alatt

2023. jan. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

44 év vezetés után még nem voltam soha büntetve.


Volt, hogy elnéztem a lámpát -többsávos úton az egyenesen menőt takarta egy busz- szerencsém volt, még éppen átértem a keresztforgalom előtt.


Autópályán gyakran megyek 150 felett, a "kétes" helyeken lassítok.

2023. jan. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én a teherautós forgalmi vizsgára úgy "gyakoroltam" személyautóval, hogy minden szabályt próbáltam 100%-ban betartani. Mondanom sem kell hogy nem volt egyszerű. Folyamatosan autósor volt mögöttem. Van sok irreálisan alacsony sebességkorlátozás. Például kitesznek egy 30-as táblát valamilyen apró munka miatt, de a feloldótábla szinte mindig el szokott maradni. Vagy van hogy országúton a körforgalmak előtt több száz méterrel kirakják a 40-es táblát, amit szintén nem tart be senki olyan hosszan. Vagy ott van a biciklis és a záróvonal kérdése. Centizgess mellette sávon belül, vagy kövesd 15-tel egy kilométeren keresztül is ha úgy adódik, vagy lépd át kicsit a záróvonalat ha látod hogy nem jön szembe semmi?
2023. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lehet. De még mindig jobb apró szabályokat szegni, mint azt, hogy nem tartjuk fel indokolatlanul a forgalmat és potenciális veszélyhelyzetben nem teszünk meg mindent azért, hogy elkerüljük a veszélyhelyzetet, neadjisten a balesetet. Aki minden szabályt be akar tartani, az tipikusan az a rugalmatlan ember, aki nem való a forgalomba.
2023. jan. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kimondottan szabálykövető vagyok, egyedül a sebességhatárt toldom meg, szigorúan 10 km/h-val. Stop táblánál megállok, zebránál a gyalogost átengedem, indexelek akkor is, ha nulla forgalom van, záróvonalat nem lépek át akkor sem, ha emiatt a fél várost meg kell kerülni, sőt a vészvillogóval álló gyermekszállító mögött is megállok. Mert úgy gondolom, a szabályoknak oka van és az okok túlnyomó többségét pontosan ismerem is.
2023. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Ezzel nagyon egyet tudok érteni. Sosem értettem azokat, akik levegőnek nézik a záróvonalat, hát valószínűleg nem véletlenül festették oda. Oké, néha rugalmasan kezelem, pl. ha nincs forgalom, záróvonalon sorolok ki, hogy elengedjek egy motorost vagy ilyesmi, de a sebességkorláton kívül én is mindig mindent betartok, sebességkorlátot is csak olyan helyen nem, ahol ha nem lenne a korlát, az én gyorshajtásom nem lenne relatív gyorshajtás (tehát messzire is figyelek, jól látom, mikor érek utol bárkit vagy milyen táblák vannak az autópályán, sosem kell erősen fékeznem, akkor sem, ha olyat érek utol, aki 110-zel ragadt bent a belső sávban, és őt sem villogom le, csak remélem, hogy észreveszi magát).
2023. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%

Hosszú egyenes út, záróvonal, nincs forgalom.

Előtted szemetes kocsi 10 méterenként megáll.

Egy idő után nem unod meg?

Egyáltalán: minek oda a záróvonal.

Pont a napokban volt.

2023. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!