Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Azért nem járni hosszú utakra...

Azért nem járni hosszú utakra autóval, mert kopik az autó az rendjén van? Nem azért van az autó?

Figyelt kérdés
2023. febr. 3. 14:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretek autózni, imádom az autóm, de ha olyan helyre megyek ahová lehet reális módon busszal eljutni akkor azzal megyek. Kopás, környezetvédelem, benzinpénz...
2023. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
most konkrétan nyaralásra írom...
2023. febr. 3. 14:52
 3/12 A kérdező kommentje:
horvátország
2023. febr. 3. 14:52
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont hosszú utakon kifizetődő. Ha csak rövid utakra mennénk, összességében sokkal olcsóbb volna a taxi - biztosítást, adókat, karbantartást, parkolást, stb - minden járulékos költség összeadva baromi drága az autótartás.
2023. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Rendjén van. Mindenki azt csinál, amit akar.
2023. febr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%
Rengeteg embert ismerek akiknek tök felesleges az autó.Megvette mert volt rá pénze,mert menő,mert mittudomén.Nem jár vele mert nincs hova,nem mozdul ki otthonról,nem fizet a drága benzinért stb.Mások,mint én úgy vannak vele hogy az autó használati tárgy,ami megkönnyíti az életet.Az autó van értem,és nem fordítva.Plusz még vezetni is szeretek,fel sem merülne bennem hogy busszal,vonattal menjek nyaralni.
2023. febr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Az autó kopik akkor is ha megveszed, beállsz vele a garázsba és 10 évig otthagyod mozdulatlanul, üzemanyag belerohad, E10-es benzin főleg. Bizonyos alkatrészek tönkremennek főleg a forgó alaktrészek kenés és mozgás hiánya miatt, vízpumpa, üzemanyagpumpa stb... Motornak sem tesz jót és lehetne sorolni napestig.

Ha rövidtávon használod az sem jó dízelnek nagyon nem, benzinesnek sem. Jó lehet használni városba meg kisebb utakra, de néha nem árt vele menni egy jó nagy kört úgy 100 km-ert ez ártani nem árt neki.


Ha csak azért tartasz autót hogy hosszabb utakra használd mondjuk havonta 1-2 alkalommal átmész a fél országon az úgy teljesen jó. Vagy ha napi szinten mész 30-50 km-ert legalább az is simán jó. ha csak pár km-t ami még 10 km sincs arra kb baromi felesleges. Persze ha olyan helyen laksz ahol pocsék a tömegközlekedés és el kell jutndo a szomszéd településre akkor arra jobb venni egy kisebb telejsítményű igénytelen autót ami ilyen szaladgálásokra tökéletes.


De egyébként ha veszel autót akkor érdemes átgondolni hogy többnyire milyen használatra kell, mert városba dízelt venni a legnagyobb hülyeség. Ha sokat pályázol akkor vagy egy combosabb benzinest de inkább dízelt érdemes venni. Én személy szerint egy viszonylag öregebb dízelt vennék, amibe nincs még kettőstömegű lendkerék, meg DPF szűrő meg ilyen környezetvédelmi marhaságok meg nem kell hozzá az az adblue-s cucc.

2023. febr. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem azért nem mész el autóval Horváthországba,mert félsz,hogy lerobbansz vele? 🙂
2023. febr. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Speciel egy hosszabb út egyenletes tempóval kevésbé koptatja, mint sok rövid rohangászás hideg motorral, szóval eleve nem értem ez a felvetést.


Én inkább más okból hanyagolom a hosszú vezetést: engem 2-3 óráig szórakoztat a vezetés, utána már unom és marhára nem akarom a nyaralásom 5-10 százalékát unalmas tevékenységgel tölteni. A repülőgép hamar ott van, a vonatból meg tudom nézni a tájat vagy éjszaka aludni is lehet, nappal meg hosszabb távra utazva úgyis van étkezőkocsi, ott meg lehet enni-inni-beszélgetni.

2023. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jobban kopik ha városban használod nem üzemmelegen.
2023. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!