Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Akik napi 100-150 km felett...

Akik napi 100-150 km felett ingáznak autóval hosszú távon, azok miért nem költöznek inkább közelebb?

Figyelt kérdés
Anyagilag rengeteg pénz, nem beszélve az időről...
2022. márc. 18. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen rengeteg pénz, de mondjuk olcsóbb mint egy újabb házat venni. Plusz van akit más miatt köt oda a lakhelye.
2022. márc. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ahogy az első mondja. Mondjuk ha 15ezret költesz naponta az ingázásra, akkor kb 10 év alatt költesz el egy 50 milliós ház árát.
2022. márc. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Alapból laksz valahol, azt eladod, max valamennyi különbözetet kell fizetni, az pár év alatt simán bejön
2022. márc. 18. 13:57
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz. De van aki kötődik a lakhelyéhez, nettó 1 milliós fizetésért én is szívesen ingáznék ennyit.
2022. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg pénz, de sokaknak cégautója van...

Na meg olcsóbb, mint házat venni. Pláne, ha olyan a helyzet, hogy nem igazán éri meg eladni a házat.

Persze, simán bejön. Elméletben, a gyakorlatban meg a többségnek már hiteles az ingatlana és az a különbözet sok millió, amire hitelezni kellene, amit vagy tud, vagy nem. Sok tényezős ez a dolog, nem olyan egyszerűen ez, mint ahogy a buszról látszik.


Amikor én ingáztam napi 200 km-t, akkor egyszerűen nem volt pénzem lakásra

2022. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ötösnek igaza van, sokan céges autókkal teszik s a cég is fizeti az utazást. Sőt valahol még az utazás ideje is munkaidő. Így én is bejárnék dolgozni az ország másik végéből is.
2022. márc. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Hintalow ***** válasza:
55%

Vannak akiknek egyszerűen nincs èlete/hobbija, nem tud magával mit kezdeni, ès a munkájában èli ki magát.

Èn sem vállalnèk a napi 8 óra munka mellett 2-3 óra utazást, van èletem, hobbijaim, amikre szeretnèk minèl több időt szánni.

De sokfèlèk vagyunk, van akinek az a normális, hogy napi 2-3 óra ideje van csak. 🤷😀

2022. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mert Pest megyében ötször annyiba kerül egy ház, mint Nógrádban
2022. márc. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Apám 30 éve ingázik napi 70 km-t. Bármikor vehetne egy házat hitel nélkül is, mégis ezt csinálja. Ráadásul nem is szeret vezetni, szóval tényleg fura kicsit. Én nyáron heti háromszor mentem 100 km-t munka miatt, hát el lehet fáradni. Most bejárok az egyetemre, heti 3-4 nap szintén 100 km, de csak pár órám van, szóval nem megterhelő. De én szeretek vezetni, pl. ma mentem már 100 km-t, de most is van kedvem elmenni pár körre. Ha munkát kell majd választani, akkor jó lenne olyan, aminek a része a vezetés, vagy ha nem, akkor legyen valamekkora távolság a lakóhely és a munkahely között, mert pár napnál tovább nem bírom ki vezetés nélkül:D
2022. márc. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 a fater az már 18 évesen 20 évet lenyomott a gyárban, meg 20 évesen nem hogy maga szerelte, de maga rakta össze házi alkatrészekből a Zsigulit. 22 évesen már házat épített és kéthavonta szüretelte a fosószilvát a telken, télen is. A fater az ilyen. Nála már csak a nagyfater tolta durvábban.
2022. márc. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!