Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » PÁV IV vizsgálaton a pszicholó...

PÁV IV vizsgálaton a pszichológiai vizsgálaton alkalmatlannak találtak! Ha fellebbezek akkor is csak 1 év után mehetek újra a vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Az oktatóm szerint jól vezetek,de a vizsgán annyira izgulok,megbukok,főleg mikor a vizsgabiztos egy vizsgabiztostanulót is hoz magával.Ez 3 vizsgámon is előfordult!A PÁv-on a gépes feladatok nagyon jól sikerültek! Utána a psziológiai tesztek következtek és egy pár mondat beszélgetés a pszichológussal.Nem tetszett a pszihológusnak,hogy nem vagyok egy barátkozós emberke! Határozatot nem kaptam még meg,de a pszihológus azt mondta,ha megkapom fellebezhetek 15 napon belül,de akkor is csak 1 év múlva mehetek újra vizsgázni!

2023. febr. 22. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Hát biztos nem az volt a baja, hogy nem barátkozol...
2023. febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom elkaszáltak és mehetsz újra pávra, azért mondta az 1 évet
2023. febr. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen,mehetek csak mi értelme fellebbezni,ha csak 1 év múlva mehetek!?
2023. febr. 22. 12:00
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerinte antiszociális jeleket mutatok.De mindegy mert a kérdésemre nem válaszoltál kedves első válaszoló! Inkább csak beszólni szerettél volna!
2023. febr. 22. 12:02
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 ezzel a beugatásoddal alá is támasztottad, hogy igaza volt a pszichológusnak. Antiszociális, és gépjárművezetésre alkalmatlan vagy. Nagy piros pont, hogy az ilyeneket elkezdték kiszórni, remélem lesz olyan törvény, hogy az időszakos orvosin is legyen kötelező pszichológiai teszt. Lehet hogy a jogosítványok negyede végleg be lenne vonva, de nem lenne sokszor horror a közlekedés.
2023. febr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 Igen, pont erre céloztam volna én is (#1), hogy nyilván nem a barátkozás hiánya volt a probléma. Ezzel a válaszával be is bizonyította.
2023. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

• 𝐅𝐞𝐥ü𝐥𝐯𝐢𝐳𝐬𝐠á𝐥𝐚𝐭𝐢 𝐤é𝐫𝐞𝐥𝐞𝐦

* 7. §

(1) „A vizsgaközpont a pályaalkalmassági minősítésről kiállított - a (2) bekezdésben meghatározottak szerinti adattartalmú - pályaalkalmassági véleményt a vizsgálat lefolytatását követő 15 napon belül írásban közli a gépjárművezetővel és azzal, aki a gépjárművezető pályaalkalmassági vizsgálatát kezdeményezte.”

(2) „A gépjárművezető a pályaalkalmassági vélemény kézhezvételétől számított 15 napon belül a vizsgaközpontnál kezdeményezheti a pályaalkalmassági minősítés felülvéleményezését, amelyről a jelentkezőt a pályaalkalmassági véleményben tájékoztatni kell.”

(4) „A felülvizsgálati kérelmet egy háromtagú bizottság (a továbbiakban: másodfokú bizottság) bírálja el, amelynek eljárására irányadóak az elsőfokú vizsgálatra vonatkozó szabályok. A pályaalkalmassági minősítés tekintetében a másodfokú véleményezésében nem vehet részt a pszichológus, aki a kérelmező pályaalkalmassági minősítését első fokon végezte vagy abban közreműködött.”

(5) „A felülvizsgálati kérelem alapján indult eljárásban, a másodfokú bizottság a felülvizsgálati kérelem beérkezésétől számított 30 napon belül, amennyiben újabb vizsgálat lefolytatása vált szükségessé, úgy a vizsgálat lefolytatását követő 15 napon belül állítja ki a pályaalkalmassági véleményt. A véleményt közölni kell a gépjárművezetővel, valamint azzal, aki az eljárást kezdeményezte.”

► Tehát, messze nincs szó egy évről.

És a pszichológus személye tekintetében lényeges a (4) bekezdés tilalma.


• Ú𝐣𝐫𝐚 𝐯𝐢𝐳𝐬𝐠á𝐳á𝐬 𝐥𝐞𝐡𝐞𝐭ő𝐬é𝐠𝐞

* 9. § „Ha a gépjárművezetőt a pályaalkalmassági vizsgálaton a vizsgált kategóriában alkalmatlannak minősítették, újabb pályaalkalmassági vizsgálatát, azonos vagy magasabb kategóriában, a pályaalkalmassági véleményben feltüntetett időpontot - amely nem haladhatja meg a határozat kiadását követő két évet - követően kérheti.”

► Tehát, lehet pont egy év is, de lehet kevesebb is, és akár a duplája is. A határozat fogja tartalmazni, hogy legkorábban mikor mehetsz új vizsgálatra; ez más, mint a „fellebbezés”, azaz, a felülvizsgálati kérelem.


* ↑ 444/2017. (XII. 27.) Korm. rendelet a közúti járművezetők pályaalkalmassági vizsgálatáról hatályos szövegéből.


┌─ Én sem vagyok barátkozó, tőlem „remetébb” nem lehetsz.

De ettől még nyugodt, kiegyensúlyozott vagyok. Nem izgulok; na persze, vizsgán van egy egészséges izgalom, ami inkább jobb teljesítményre sarkall, nem pedig annyi ront a teljesítményemen, hogy emiatt öt sikertelen gyakorlati vizsgám gyűlt volna össze; az ilyen mértékű izgulás veszélyt jelent az önálló közlekedésben. Elsőre sikerült az „A”, a „B” és a „C” kategóriás gyakorlati vizsgám is.

Közlekedési pályaalkalmassági vizsgán ugyan nem voltam, de évtizedekig dolgoztam olyan helyen, ahol rendszeres írásos, majd azt követő szóbeli pszichológia teszten kellett részt venni; egy piacvezető magyar cég végezte a vizsgálatokat. Nem hogy nem voltam alkalmatlannak minősítve, hanem rendre igen jó eredményt értem el.

Más az, hogy valaki nem barátkozó, és az, hogy antiszociális. A közlekedésben részvételkor nem kell barátkozni, nincs is rá mód. De antiszociálisan viselkedni ön- és közveszélyes.

Ezt a jellemvonást önmagaddal kapcsolatban nyilván nehéz, akár lehetetlen, fel- és beismerni. ─┘

2023. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!