Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autómentő lezárhat bolyákkal...

Autómentő lezárhat bolyákkal egy adott útszakaszt hivatalosan?

Figyelt kérdés

A story. Mentem az úton. Egy autó a szalagkorlátra felcsúszott. Bal hátsó kerékkel. Maradjunk annyiban, hogy a környék nem épp makulátlan. Nem valószínű, hogy "véletlen" került oda az a kocsi. Shame on me, de katasztrófa turista vagyok. Tettem egy kört csak, hogy tudja róla egy képet lőni. A fél út le volt zárva, ezzel nincs is semmi gond. Ő dolgozik, megértem. Viszont mikor mentem el volna mellette nyers, nettó alpári bunkó hangnemben és stílusban megmondta, hogy nekem ott nincs keresnivalóm, az út le van zárva és forduljak szépen vissza. Húztam a szám, de megtettem. Viszont maga a tény, hogy lényegében köztulajdont rongált (szalagkorlát) és sehol egy rendőr engem kicsit zavar... Ismerve a várost simán kinézem belőlük, hogy azért nem akartam visszaengedni, mert tudták, hogy képet akarok csinálni (teljes mértéknem saját szórakozás, nem publikálás, lejáratás illetve mószerolás céljával).


Az érdekelne, hogy egy mezei autó mentőnek, jogában áll-e HIVATALOSAN bolyával lezárni egy két sávos (1 oda 1 vissza) útszakaszt?



#rendőr #útszakasz #autó mentő
2023. márc. 30. 02:39
A kérdező szavazást indított:
Igen megteheti
Nem, ez a rendőr dolga
11 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maszekként nincs, de ha le van szerződve mondjuk közútkezelővel, önkormányzattal, rendőrséggel, akármivel és éppen nekik melózik olyankor meg van. Nem tudom, csak tipp.
2023. márc. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
A bunkóság egy dolog. A katasztrofaturista elzavarása lezárástól függetlenül jogos. Az ilyen balf/szok miatt van a következő ráfutásos baleset ugyanott.
2023. márc. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%
Kapásból az nem szabályos, hogy idegenről (vagy magántulajdonáról) engedély nélkül fényképet készíts. Ha ezt konkrétan meg is tiltja, alpári bunkó hangnem vagy sem, akkor még konkrétan illegális. Minden más ebben a sztoriban lényegtelen körítés.
2023. márc. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Az eset hajnali fél 2 kor történt. Egy lélek nem volt kint az utcán ;) Csak az a vadbarom amelyik kanyarban kilinncsel előre megy egy skoda fábiával. Ráadásul sem az időjárás, sem az út minőségé nem indokolta, hogy neki ott ki kellett volna csúszni.


Szerintem a kérdés nem arra vonatkozott, hogy én követtem-e el szabálysértést hanem, hogy az autómentő jogosan zár el egy teljes útszakaszt...

2023. márc. 30. 08:55
 5/16 anonim ***** válasza:
59%

Miért ne csinalhatna felvételt?

Közterületen bárki csinálhat barkiről magának, nem kell az illető engedélye.


Viszont a közzétételhez már kell, kivéve ha kitakarja arcát, rendszámot, videonal a hangját eltorzítja.

Ebbe nincs az a bíróság aki bele tudna kötni.

2023. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%
#4: Ja, hogy a balesetnél is ott voltál? Máris minden érthető, így mint szemtanú természetesen helyszínelhetsz és azt csinálsz amit akarsz. Lol...
2023. márc. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

#5 "A képmással és a hangfelvétellel való visszaélés nemcsak az engedély nélküli nyilvánosságra hozatal útján valósulhat meg, hanem a felvétel készítésével is, ha valaki az érintett engedélye nélkül (...) készít felvételt, hogy az illetőt erről nem tájékoztatja."


"(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez (...) az érintett személy hozzájárulása szükséges. (2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén."

2023. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#4


Nem követtél el szabálysértést csak szimplán egy paraszt vagy.

2023. márc. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

az ilyenekről mint te mindig ez a videó jut eszembe:


https://www.youtube.com/watch?v=8ffetIbzyK8

2023. márc. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Bárki lezárhatja az utat ha ott dolgozik.

A vízmű is leszokta, a szennyvizesek is lezárják amíg furkálnak.

Pedig egyiknél sincs rendőr.

Sőt ha egy családi házon is csinálnak valamit ott is leszokták zárni és jól kikell kerülni a munka területet .

2023. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!