Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyit ingáznátok maximum a...

Mennyit ingáznátok maximum a munkahelyetekre?

Figyelt kérdés
Jelenleg Budapesten élünk a párommal, valamint hamarosan bővül a család egy picivel. A feleségem teljes home office-ban dolgozik, nekem viszont hetente háromszor be kell járnom az irodába. Pestet nem annyira szeretjük, nem itt képzeljük el a jövőnket, azonban én nagyon szeretem a munkámat, és jelenleg ez az egyetlen dolog, ami miatt még itt vagyunk. Lenne lehetőségünk leköltözni egy vidéki városba, ami 1,5 óra van Pesttől, viszont ebben az esetben hetente háromszor be kell vállalnom az ingázást. Ha beleszámolom a fővárosi tömegközlekedést, akkor ez bejárós munkanapokon 3,5-4 óra utazást jelent. A kérdésem az lenne, hogy van-e köztünk valaki, aki legalább ugyan ennyit utazik rendszeresen, és ha igen, akkor mennyire kibírható? Költözés esetén megspórolnánk az albérlet árát, ami cca. 250e Ft, így ez egy jelentős szempont.
2023. ápr. 15. 19:12
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Én 1 óránál többet nem utaznék autóval, tömegközlekedéssel pedig 30 percet sem. Autóval menni nem opció?
2023. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten belül dolgozom. Korábbi helyen összesen 2,5 óra volt tömegkózlekrdéssel. A dugók miatt kocsival sem volt sokkal kevesebb.

Most meg már a kocsi a lassabb. Jelenleg kb. 2.órát utszom, pedig 7 kmr-rel közelebbre.költözött a cég.

Sokkal több időt nem szeretnék utazni. De van az a pénz, ami miatt korpás a hajam.

2023. ápr. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Autóval bejárni nem lenne költséghatékony, viszont időben sokkal jobb lenne, mert egy óra alatt ott lennék. Alapvetően nincs problémám a távolsági buszozással, jobban elviselhető, mint a BKK szerintem. Itt most azt kellene mérlegelnem első körben, hogy a kényelmet választom, vagy az albérleti díj összegét.
2023. ápr. 15. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ilyesmi korulmenyfuggo nagyon. Elmult idoszakban (majd 5 ev) napi 1-1.5 ora kozott volt az ingazas. Nagyon meguntuk, lehetoseg volt, elkoltoztunk. Kollegak kozott a legtavolabbi ingazo olyan 2.5 - 3 orat csinal. Nincs koztuk, aki orvend ennek, de a penz miatt valoszinuleg megeri. Szemely szerint epp ennyit en se nem vezetnek, se nem tomegkozlekednek. Amennyiben a bevetel "fedezne" a vezetessel vagy tomegkozlekedessel eltoltott idot is, akkor viszont elgondolkoznek rajta.
2023. ápr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
En rendszeresen 30-60 percet vezetek munkaba csak odafele. Attol fugg epp hol dolgozunk. 1 ora minden nap az huzos, sokszor unalmas is mar
2023. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hintalow ***** válasza:
Uh, èn kènyelmes vagyok 30-40 perc amit vállalok.
2023. ápr. 16. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%

"Itt most azt kellene mérlegelnem első körben, hogy a kényelmet választom, vagy az albérleti díj összegét."

Na akkor mérlegeld és felesleges megkérdezni másokat ezért.

2023. ápr. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ne szórakozz, ott lesz az a kedves kis teremtés, aki miatt minél többet szeretnél majd otthon lenni. Miért szívatnád magadat azzal, hogy 2-4 órával többet vagy távol a minimálisan szükségesnél?


Én egy költözés közbeni ideiglenes helyzetben vagyok és 30 helyett 60 perc az út egy irányban és ez alapesetben teljesen normális. Mégis nehezen élem meg, hogy ennyivel többet vagyok távol a családomtól. (Persze ha annyira álommeló, akkor lehet máshogyan néz ki ez lelki aspektusból.)

2023. ápr. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!