Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbukhatok ezért vizsgán...

Megbukhatok ezért vizsgán vagy hibának számít?

Figyelt kérdés
Már a 36. órámat vettem és az oktatóm rám szólt hogy sz@r a sorrendem. Előbb indexelek majd nézek hatra és utána végzem a kanyarodást/sávváltást. Fontosnak tartom a holttér ellenőrzését és már teljesen reflex szerűen nézek mindig hátra. Egyszer sem hagyom ki a kettő lépés közül egyiket sem. (Index és hátranézés). Felesleges b.szogatás vagy tényleg hibának számít hogy előbb indexelek és utána nézek egyből hatra?

2023. ápr. 22. 12:26
1 2
 1/20 anonim válasza:
68%

Én igaz, hogy másfél éve vizsgáztam le, de az oktatóm mindig is úgy tanította, hogy "index, oldalnézés"


De ha logikusan belegondolsz ez is a célravezetőbb, első lépésben jelzed a sávváltási szándékod a többi autósnak, és miután tükör, holttér sorrendben megbizonyosodtál arról hogy biztonságosan sávot válthatsz utána megkezded a manővert. Nem egészen értem az oktatódat, de talán lesz itt valaki aki rámcáfol.

2023. ápr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
24%
Hiba. A helyes sorrend a körbenézés, index, manőver. Gondold végig, nem úgy logikus, hogy először meggyőződsz róla, hogy elvégezhető a manőver (szétnézel), aztán jelzed a környezetednek mit szeretnél (index), majd elvégzed a manővert?
2023. ápr. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
51%

#2

Szerintem ha a biztonságos vezetést vesszük prioritásnak (és a forgalmi vizsgánál nyilván ez a prioritás) akkor a manőver elvégezte előtt közvetlenül kellene meggyőződni arról, hogy elvégezhető-e mert a legfrissebb információ mindig a mérvadó.


Tegyük fel autópályán megelőznél egy előtted 80-nal robogó kamiont. A manőver megkezdése előtt 90-re lelassítasz mert a belső sáv forgalma ezt indokolja. Ha előbb nézel szét és utána rakod ki az indexet, vesztettél 1-2 másodpercet, és az idő alatt a manőver befejezése után közvetlen simán balesetveszélyes közelségbe kerülhet mögéd egy - a belső sávban 150-nel száguldó - Audis vagy BMWs.

2023. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Én most járok vezetni, és minket úgy tanítanak, hogy index, tükör, holttér. Kapkodni pedig nem kell, indexet jóelőre kiteszem, és csak a tényleges irányváltás, vagy elindulás stb előtt kell meggyőződni arról, hogy nincs-e mellettem, mögöttem senki aki esetleg előzne, vagy másik sávban van, addigra meg a környezedet tudja, hogy mit szeretnék csinálni. Szóval ilyen szempontból jó a sorrend.

Viszont a tükröt nem írtad, és ennek elmulasztása miatt buktathatnak.

2023. ápr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
28%

SIKK


Sebesség, irányjelző, körülnézés, kézifék

2023. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szoktam a tükröt is használni. Fékezésnél mindig a tükörbe van a szemem, illetve szerintem elég veszélyes lenne a savvaltas tükör nélkül.😅 itt inkább az index körültekintés sorrendjén volt a hangsúly
2023. ápr. 22. 13:40
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

Fékezésnél pont nem a tükröt kell nézi, mert akkor te is így járhatsz, hogy belemész az előttedlévőbe

[link]

2023. ápr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hat pedig belém azt “nevelte” hogy a szemem a középső tükörbe is legyen mikor fékezni kezdek.
2023. ápr. 22. 14:21
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
#8 Elég baj! Az, hogy a mögöttedlévő nem tud megállni, mert mondjuk nem tartja a követési távolságot, vagy tol az nem a te gondod mikor te valamiért fékezel . Meg mit tudsz csinálni? Nem fékezel és belemész inkább az előttedlévőbe, vagy félrerántod a kormányt és frontálisan mész neki a szembejovőnek? Büntetés oldalról se te leszel a hibás ha hátulról belédmegy.
2023. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén én azt szeretem, ha indexelés előtt valaki körülnéz, én is úgy szoktam, mert zavaró lehet, ha pl belsőben mész 140-el és a szemed sarkából annyit látsz hogy valaki a külsőben melletted-előtted elkezd balra indexelni. 100-ból 99 esetben persze megvárja amíg elmész, de hirtelen az az egy eset fog beugrani, amikor úgy estek be eléd, hogy egyszerre húzták a kormányt és az indexet. Mondjuk ez kicsit off, mert a vizsga egy külön műfaj.


#9 ha látod, hogy elöl minden oké akkor érdemes hátrafelé is nézni a tükörben, láttam már olyan ráfutásos balesetről dashcam videót autópályán, amit épphogy el tudtak kerülni azzal, hogy állóra fékezés után látta hogy a hátulról jövő nem fog megállni és kirántotta a másik sávba az autót.

Persze normális esetben elég annyi, hogy belenézel a tükörbe hogy mennyire jönnek a seggedben, amúgy előre kéne koncentrálni.

2023. ápr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!