Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Oktatóra az óra előtt mennyit...

Oktatóra az óra előtt mennyit kell várni?

Figyelt kérdés

Lassan itt a forgalmi vizsgám. Viszont az oktatóm egyre többet és többet késik. Eleinte 5-10 perceket késett, amivel nem volt semmi problémám. Azonban többször előfordult 20 perc késés is (ilyenkor általában írok neki vagy hívom, hogy hol van vagy mi lesz de nem válaszol) már többször szóltam neki hogy ez így nem lesz jó és legalább kommunikáljon velem hogy mikor jön és várják-e rá. Múltkor fél órát vártam rá (szintén semmi válasz). Ma viszont 40 perc után elmentem onnan, aztán meg 1 óra múlva hív hogy hol vagyok miért nem mentem oda stb.

És nem nézem el az időpontokat mert mindig leírja nekem az időpontokat.

Emiatt érdemes lenne oktató váltani? Mert amúgy nem olyan vészes, mármint nem vagyunk puszipajtások, de nem tanít rosszul. A 2x50 perc az általában megvan (pár perccel kevesebb vagy több szokott lenni ezzel nincs baj) viszont a folyamatos késéseiből már nagyon elegem van. Csak attól félek ha oktatót váltok akkor kifogok egy sokkal rosszabbat. Most vagyok a 24. óránál. Nyárra már szeretnék jogsit, és ezért nem is akarnám emiatt a formalmit halogatni



2023. máj. 2. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Én maradnék nála, ha jól oktat, ennyi kellemetlenség belefér. Amúgy oktatófüggő, nekem max. 15 percet késett, de általában időben ott volt. Simán lehet hogy kell tankolnia, szerelőhöz viszi az autót vagy bármi és ezek váratlan események, a tanulókat meg egymás hátára rakja a naptárban.
2023. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts. Bocsi ember vagyok más dolgom is lehet, mint őt várni, én fizetek, a minimum az, hogy alkalmazkodik és szól, különösen manapság, amikor 10-20 ezret elkérnek egy óráért. Fizetsz egy szolgáltatásért. Ugyanígy kezelem azokat a helyeket, akik csomag pontra nem szállítanak... Nem fogok otthon ülni 8-17 között. Ha érdeke, hogy átvegyem az árut, akkor jön délután 15:00 után. Ilyenkor, ha tudom, hogy ilyen helyről vagyok kénytelen rendelni, nem fizetek előre.
2023. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Sok évvel ezelőtt az én szerződésemben benne volt, hogy 10 percet késhetek (aztán levonásra kerül az óra, akkor is ha nem megyek), illetve az oktatónak is ugyanennyi ideje volt késni.

De nekem sosem volt ezzel bajom, az oktató nem késett, igaz, hogy én sem. Egyszer fordult elő, hogy lemondtam egy órát, de azt bepótoltuk később.



Egy barátom ugyan így járt, mint te. Rendszeresen késett az oktató. Néha több mint fél órát is, aztán volt , hogy el sem ment a megbeszélt időpontra és még a telefont sem vette fel. A barátom végig kínlódta vele a vezetéseket, mert szorította az idő, (lejárt volna a két éve) és nem volt oktató, aki tudta volna vállalni.

Végül másodjára levizsgázott, de azt mondta nem fogja ajánlani az oktatót senkinek.



Szóval, ha még beleférsz az időbe, válts oktatót. De igazándiból az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy a másik nem fog késni.


Esetleg jelezd az iskola felé a problémát, hátha tudsz váltatni iskolán belül.

2023. máj. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem az a gond, ha késik, hanem ha nem szól. Enyém is szokott, de mindig felhívott. Dugó volt pl. és nem ért oda.
2023. máj. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0
2023. máj. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%

Nekem benne van a szerződésemben, hogy mennyit késhetek és mennyit késhet az oktató, mennyit "kell" rá várnom. Ha jól emlékszem, max 20 perc.

Én biztos nem hagynám annyiban, ne az én pénzemmel és időmmel szórakozzon.


Szerencsére nekem normális az oktatóm, max pár perc csúszás volt eddig, ha mondjuk az előző tanulóval megcsúszott (de velem is ugyanúgy volt, hogy maradt tovább, ha olyan volt, így ezt nem rovom fel).

2023. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor végül szerintem bemegyek az iskolához és ha van másik oktatónál hely akkor átmegyek máshoz. Ha nincs akkor meg ezt a pár alkalmat még kibírom ennél, mert amúgy tényleg elég jól oktat.
2023. máj. 2. 18:14
 8/9 anonim ***** válasza:
De NE a tanuló pénzével és idejével játszon. Mi az, hogy késik? Neki ez a munkája. Nálam érdekes ilyen nem volt.. sőt ő várt a kocsiban... nekem csak be kellett ülnöm, és indulás. Kicsit gusztustalan viselkedés. 😩 Én váltanék...
2023. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egyetlen egyszer fordult elő a kb. 20 alkalomból, hogy késett dugó miatt, de akkor felhívott, hogy metróval nem tudok-e esetleg odamenni, ahol van. Mivel bérletem volt, így nem okozott gondot és a kiesett időt is természetesen levezethettem, tehát így is megvolt a 45 perc.


Oktatóhiány van és sajnos emiatt sok oktató bármit megengedhet magának. A várólistán van egy csomó diák, tehát ha otthagyod már be is rak mást a helyedre.

2023. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!