Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezetéskor a forgalomban...

Vezetéskor a forgalomban mennyire vagytok türelmesek a tanuló vezetőkkel? Mikor dudálnátok rá?

Figyelt kérdés
2023. máj. 9. 11:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
62%

Ugyanannyira, mint bárki mással, elvégre az a dolga, hogy tanuljon, nem fogom pátyolgatni a T betű miatt. Amúgy sem tolok le senkit az útról, annyi van, hogy oktatóautónál nyilván gondolom, hogy nem lesz annyira kiszámítható a mozgása, mint pl. egy taxinak. Akinek meg a saját autóján van T betű, az nem számít semmit, lehet, hogy épp az apja vezeti.


Dudálni meg akkor szoktam, amikor valaki ordas nagy, balesetveszélyes baromságot csinál, elvégre lakott területen belül alapból nem is szabad máskor.

2023. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én türelmes vagyok.

A dudálassal csak a tanulót zavarom össze, holott az oktató a hibás ha még nem áll készen a forgalomra. De az meg csak legyint egyet.

Mikor tanultam nekem is kellemetlen volt ha bénáztam, tudtam jól, hogy feltartok mást, de a dudálastól nem lesz jobb.

2023. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%

Soha. Egyáltalán nem zavarnak, sokszor segítek is, pl. volt már hogy jöttem ki a teszkóból, majdnem üres volt a parkoló és csak az én autómnál volt lehetőség normálisan gyakorolni parkolást két autó közé, hát megvártam. Vagy most télen fordult elő, hogy már sötétedés után 5 óra körül nagy köd is volt, hó is szakadt, szerencsétlen tanuló azt sem tudta merre van előttem, szó szerint 10-zel döcögött, kikerülni nem tudtam. Hát most dudáltam volna le? Volt neki éppen elég baja olyan szar időben, a dudálástól se én nem leszek előrébb, se ő nem lesz magabiztosabb és ügyesebb. 2-3 perc múlva volt rá lehetőség, lehúzódtak, elengedték a sort maguk mögül, kész.


Aki paraszt a tanulóval, attól rögtön elvenném a jogsit. Idegbeteg nem való forgalomba.

2023. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Türelmes vagyok velük, kerülöm a dudálást, mert tudom milyen szarul esett amikor én tanultam... Amikor lehet megelőzöm őket, ennyi.
2023. máj. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Mikor dudálnék rá tanulóvezetőre?


Soha, semmikor.

2-es jól írta, ezzel csak még jobban idegesítem a vélhetően amúgy is ideges tanulót.

Meg szorult belém némi empátia, és tudom, hogy egyszer én is voltam tanuló.

Mondjuk én alapból nem vagyok dudálós-mutogatós sofőr.

2023. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Csak balesetveszélyes helyzetben.

Ha bénázik, akkor soha nem dudálnék rá, megvárnám.

2023. máj. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
68%
#6 Akkor sem kell. Azért van az oktató, hogy ne okozzon bajt. És még mindig ott járunk, hogy a dudálással kizárólag növeljük a problémát, helyzettől függetlenül. Akármit csinál, jót vagy rosszat, csak rá fog feszülni és garantáltan rosszabb lesz utána.
2023. máj. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
#7 Nem támogatom a felesleges dudálást, de egyetlen dudaszó miatt feszülni meg stresszelni csak az érzelmileg nagyon labil emberek képesek.
2023. máj. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
60%

#7: az oktató is hibázhat, elbambulhat.


Ha a tanonc épp húzza rám a kormányt és közben az oktató telefonozik, akkor sok bosszúságtól megmenthet a duda.

2023. máj. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
9-es én 30 éves vezetésem alatt még nem láttam olyat, hogy egy oktató ennyire ne figyelt volna a forgalomra.
2023. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!