Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen gyors egy mentőhelikopter?

Milyen gyors egy mentőhelikopter?

Figyelt kérdés

Sajnos ma (majdnem) a szomszédban kizuhant egy ember a 4. emeletről, túlélte, a mentő helikoptert hívott. Kb 15 perc alatt ide is ért, csodálkoztam, hogy ilyen gyorsan?

Kapuváron lakom, itt zuhant ki egy 36 éves férfi, Győr felől jött a helikopter. Van még Csorna Kapuvár meg Győr között, de nem hiszem, hogy ott van helikopter.

Tegyük fel majdnem 100% készültségben áll a helikopter és csak az orvosra kell várni, beindítani a rotorokat akkor 15 perc alatt Kapuvárra érhet a helikopter Győrből?

Milyen gyorsan jöhet?

Légyszi ne offolj, nem azt jelenti, hogy nem érzek együtt a családdal vagy a pasassal, megrázza az embert az ilyen dolog... Főleg ha kvázi a szomszédban történik...


De engem komolyan érdekel, hogy mennyivel jöhet a helikopter?



2023. máj. 19. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

"... akkor 15 perc alatt Kapuvárra érhet a helikopter Győrből?"

Igen.

"De engem komolyan érdekel, hogy mennyivel jöhet a helikopter?"

A légimentésnél most Eurocopter EC135-ösöket használnak, ezeknek az utazósebessége 240 km/h. Ez leírva nem hangzik soknak, főleg, mikor Menő Jóska a húszéves tédéjipasszátról behazudja, hogy kettőhússzal tolta neki az M7-esen (valóban volt az 140 is, mert a kopott motorban már csak annyi erő van, de azér' be köll kamuzni, mit tud a nímett teknika, ha már egyszer elkötelezte magát mellette), de ez a 240 km/h folyamatos, nem feltétlenül kell követnie az autópálya kanyarulatait, de ha mégis megteszi (amúgy navigációs szempontból igen jók a hazai autópályák), akkor sem akadályozza semmilyen dugó: amíg Menő Jóska a leállósávban araszol, addig a mentőhelikopter a legnagyobb torlódás fölött is hozza az utazósebességét, ez jelenti a legnagyobb előnyt.

2023. máj. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, akkor igen. Végülis 55-56 km-t kell megtennie (autóút / autópálya 60 km, de majdnem egyenesen megy, alig van benne ív, ha van is, kicsi)

Végülis akkor valóban itt lehet 15 perc alatt.


Én azért azt hittem, hogy repeszt 300-400-al, de akkor tévedtem.

Igen valóban nem tűnik soknak a 240.


Mentőhelikooternek nem kell "várnia" egy percet sem a felszállásra? Engedély, légtérhasználat, stb. Biztosan be kell jelenteni valahova hogy itt mentőhelikopter fog repeszteni, légteret lezárni esetleg stb?

2023. máj. 19. 23:06
 3/7 A kérdező kommentje:
A végén még a Honvédség lelövi a helikoptert ha sehol nincsen engedêlyezve, valami engedély biztos kell, azt ilyen gyorsan, fél percek alatt megadják és le is zárják a légteret?
2023. máj. 19. 23:08
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

Alapvetően úgy vannak kialakítva a bázisok, hogy szinte mindenhova oda tud érni a legközelebbi gép 15 perc alatt. Kapuvárhoz a legközelebb a sármelléki és a balatonfüredi bázis van, illetve van Budaörsön is de az távolabb. Valóban 240 km/h az utazósebességük, de szükség esetén a 280-at is el tudják érni.

Ha Győr felől jött a gép, akkor lehet hogy a budaörsi volt, de az is lehet hogy egy másik éppen végzett egy bevetéssel és mondjuk a győri kórháznál tett le beteget vagy még a levegőben volt amikor kapta a riasztást. De az is előfordulhat hogy nem Győr felől jött, csak a pilóta a megközelítést mindig egy kis kerülővel kezdi meg, hogy fel tudja mérni a helyszínt és hogy hova tud leszállni, és ezért tűnt úgy hogy másik irányból érkezett.

2023. máj. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Ki tudja, hol volt, honnan repült oda?

7 bázisállomásuk van, 1-1 helikopterrel, ezek: Balatonfüred, Budaörs, Debrecen, Miskolc, Pécs, Sármellék, Szentes.

[link]

Győr-Moson-Sopron megye ellátó bázisa Balatonfüred. Ha onnan indult, az kb. 90 km-es út. 240 km/h-s utazósebességgel 22,5 perc az út idő. A maximális sebessége 287 km/h, nem tudom, hogy ezt mennyi időn át tudják használni, ezzel számolva 18,81 perc az út idő. Gondolom 90 km-es utat nem tudnak maximális sebességgel végig repülni.

2023. máj. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%
Utazósebességgel szokás számolni, de rossz időjárás esetén az sem mérvadó. Igazából teljesen lényegtelen, mert úgy vannak megválasztva a bázisok helyzetei, hogy a lehető legnagyobb területet fedjék le az előírt kivonulási időn belül. Ha ez helikopterrel túl messze van, akkor ott vannak a földi egységek, kiküldik őket is.
2023. máj. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én azt hittem, hogy azért több helyről indulhatnak. Igen nem ártana több, hogy a 15 perccel tényleg lefedjék az országot.

Pedig tényleg itt volt ennyi idő alatt, akkor valóban más magyarázat nem lehet, mint hogy éppen Győrben volt (vagy akár Csornán, mert ott is van kórház).

Vagy akár a levegőben is lehetett épp ment "haza" amikor a riasztást kapta.

2023. máj. 19. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!