Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülne jelenleg...

Mennyibe kerülne jelenleg elkezdeni a kamionozast/nemzetközi sofőr karriert?

Figyelt kérdés

Az interneten található árak elég nagy szórást mutatnak, ezért úgy gondolom, nem aktualizáltak.

Természetesen megkérdezem majd a közelben lévő autós iskolákat, de most a hétvégére egyelőre szeretnék tőletek információt kérni, valamint tapasztalatokat.


Nemzetközi szeretném elkezdeni C vagy CE kategóriával. Érdekelne az aktuális jogosítvány tanfolyam ára, valamint egyéb (GKI, páv stb) ami jelenleg szükséges hozzá.

Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2023. máj. 20. 16:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a nulláról 1M még mindig tartja magát
2023. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
1 milla felett van egy kicsivel amig mindent megszerzel, hogy elkezdhess dolgozni. De ehhez az kell, hogy mindenből elsőre sikerüljön minden.
2023. máj. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
68%
Másfél év, és több mint egy millió forintocska. De ne dobj ki annyi pénzt erre a sz.rra.
2023. máj. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
Miért szar? Ahány kamionost ismerek, mindenkinek lett hitelmetes háza meg autója, mikor ezeket elérte abba hagyta, és keresett 8 órás munkát, de nagyon meg tudod alapozni vele az életed. Persze 3-4 évig nem élsz igazán. Annyi h ne ragadj benne, mert akkor eldobod az életed de előrébb nem nagyon jutsz az életben.
nov. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

"Miért szar?"


-Az útszélén alszol, mint egy kidobott kutya.


-Egyedül vagy, magányos vagy.


-Mindenhol te vagy az idegen senkit sem fog érdekelni, hogy te haladnál vagy épp mennél hazafele.


-Mindig más miatt szopsz, ha dugó van, ha az irodista elcsesz valamit te szívsz, ha a targoncás egy balfasz te szívsz.


-Valamit elcsesz a fuvarszervező picsa az neked plusz órák munkáját is jelentheti, de ő ugyanúgy hazamegy, ha letellik a 8 órája.


-Alapvető tisztálkodás és emberi szükségletek megoldása is egy kész agybaj, egy börtönbe jobbak az ilyen jellegű lehetőségek.


-Az alap munkaidőd 13 óra, erre jön még a 15 óra.


-A kamionparkoló sokszor csak egy árnyék nélküli betonplacc, te meg bent vagy egy bádogdobozba több méteres üvegfelülettel az elején. 50+ fokok szoktak lenni ezekben a szarokban. (És még mielött jönne a sok szakértő, aki szakmabeli tudja jól, hogy rakat szart sem ér az állóklíma. Pláne a tetőreszerelt)


-Folyamatos hatósági vegzálások. Valahol már a 85 km/h-ba is belekötnek.


-Hétvégi vezető balf**ok miatti állandó szívás és idegeskedés


-Télen kamionnal közlekedni kész kínszenvedés. Ezt úgyszint tudja aki szakmabeli.


-Sok munkahelyen 2-3 munkafolyamatot látsz el egy fizetésért. Rakodsz, pakolsz, vezetsz, békázol, irodistát játszol a fülkében.

nov. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%

-Mindig más miatt szopsz, ha dugó van, ha az irodista elcsesz valamit te szívsz, ha a targoncás egy balfasz te szívsz.

Ahogy a targoncás is szív, amikor rakna, de fél óra mire képes vagy rászerencsétlenkedni magad a rámpára, aztán meg az irodista megírja a jegyzőkönyvet meg lezúzol közben valamit.


-Valamit elcsesz a fuvarszervező picsa az neked plusz órák munkáját is jelentheti, de ő ugyanúgy hazamegy, ha letellik a 8 órája. Aztán nekiáll este 10-kor megoldani, hogy mi legyen a sürgős áruddal, mert benézted a GSP-t, vagy éppen a fenti rámpás eset miatt meg kell oldania, hogy te is, meg a megrendelő is kijöjjön valahogy a helyzetből...


Tudjuk, mindenki hülye, csak a sofőr ért mindenhez is ;)

nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
51%

Ezaz, elő adja ez is a nagyhalált, holott én pl logisztikán dolgozok irodában meg sokszor árut veszek át, és mindig van valami, rengeteg a munka, konkrétan van h enni nem tudok! Nincs 5 percem de volt hogy pisilni se tudtam elmenni, annyi munka van. Ja és én is sok mást csinálok, ha kell pakolok, árut veszek át, jegyzőkönyvezek, kapcsolatot tartok a beszállítókkal, rendelést írok és h van időm készletet korrigálok, mert készletgazdálkodásba is be kell segítenem. Azt akkor ide jön az 5-ös sajnáltatni magát, hogy nektek mennyire szörnyű. Akkor mondjál fel, ennyire egyszerű. Lehet ezt csinálni amit én, hiába alszok otthon, sokszor úgy esek haza h aludnom kell 1 órát, mellette persze másodállásom van, tehát 2 munkahelyen dolgozok amíg ti egy helyen megkeresitek azt amit én 2-3 hónap alatt. Köszi.

Amiket le írtál, simán bevállalható áldozat pár évre, hogy utánna saját házam legyen meg autóm…


Vissza térve, nekem a tesóm kamionos és sose áll tűző napra, mert van annyi esze, hogy inkább ipari parkban áll meg fás környezetben vagy fák alatt, nem a sok ukrán meg lengyellel vegyül egy hugyos parkolóban. Minden nap fürdik, ha más nem a 45 perces pihenőben a benzinkútón, attól függ hogy tudja megoldani, de megszervezi a napját előre. Ez az útszélén alszol meg olyan proli duma, még a szocrendszerben lehetett ilyen érzésed, de azért egy modern Daf már majdnem hogy egy lakókocsi. Akkor az is kidobott kutya feeling, ha lakókocsival nyaralsz?

Nem mellesleg engem is vegzálnak, hol szóban, hol emailben hol telefonon. Nekünk se könnyű, és én is 4 munkafolyamatot látok el, ezt anno 4 ember csinálta, most ez a módi, h kevesebb embert multitaskinba tesznek. Cég jól jàr, te szívsz. Van h egyedül viszem az irodát mert a kolléga beteg, kérek segítséget, válasz? Old meg, fiatal vagy. Köszi és pisiljek a sarokba vagy mi? Akkor pislogás és elmennek. Szóval nekem a kamionos ne sírjon, a maga 800-1 milliós fizetésével hogy milyen rossz, mert másnak rosszabb. Sokan gyárban robotolnak 12 órában. Annak mennyi ideje van? Utazok 1-1 órát ott van hogy 14 órája munkával telt, kb aludnia is kell mert reggel kezdődik előröl.

Az hogy sok a béna az utakon, az így van, de megszenveded ha napi 1 órát utazol a munkahelyedre meg vissza, és bent is a gyökér proli kollégáid dumálját halhatod. Nekem egy hitgyűlis a kollégám, szerinted? Rosszabb mint a jehova tanúja és mellette dolgozz. Akkor már egyedül dolgozok. Tesóm ahol dolgozik ott van egy cégen belüli csoport, sokszor mikor vezetnek ketten vagy hárman hívásban beszélgetnek, nem unatkozik. Ha megunja, leteszi, én a kollégáim ha megunom, hova tegyem le? :D

nov. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

"Ahogy a targoncás is szív, amikor rakna, de fél óra mire képes vagy rászerencsétlenkedni magad a rámpára, aztán meg az irodista megírja a jegyzőkönyvet meg lezúzol közben valamit."


A targoncás nem szív. Ha letelt a munkaideje elmegy haza. Majd a váltás megoldja. Dettó az irodistával


"Aztán nekiáll este 10-kor megoldani, hogy mi legyen a sürgős áruddal, mert benézted a GSP-t, vagy éppen a fenti rámpás eset miatt meg kell oldania, hogy te is, meg a megrendelő is kijöjjön valahogy a helyzetből"


Nem. Nem áll neki. Max az ügyeletes éjszakás kollégája.



13 éve dolgozok a logisztikában. 10 évet kamionoztam, 1 évet voltam fuvarszervező, 2 éve ADR tanácsadó. Szóval innen tudom mielőtt jönne a kérdés.


A hetes nettó gyökérségeire nem írok semmit. Az már a menthetetlen szint. Le is írja, hogy nem kamionozott/kamionozik de az eszet azt osztja.

"Amiket le írtál, simán bevállalható áldozat pár évre, hogy utánna saját házam legyen meg autóm…"

Akkor hajrá! Nyomjad!

nov. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

#7


"Akkor mondjál fel, ennyire egyszerű. Lehet ezt csinálni amit én"


Mondod ezt egy háromnegyed oldalas önsajnáltatás meg hiszti után.

Akkor gyerünk mondjál fel ilyen egyszerű. Lehet kamionozni.

Majd visszasírod a saját ágyadat, zuhanyzódat, wc-d amit nem kell a századik leprás bulgár után használnod.

nov. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

7

Tipikus világtalan irodista


„nekem a tesóm kamionos és sose áll tűző napra, mert van annyi esze, hogy inkább ipari parkban áll meg fás környezetben vagy fák alatt”


ez nem ész kérdése és biztos, hogy hazudik.

-Számtalanszor pl. a dugóban fogy el az időd nem tudsz kimenni ipariba megkell állj az első benzinkúton

-kiállsz a céghez és holnap szednek ott állsz náluk

-hajóra vársz, ott is dettó ez van

-ipari parkban sem a fás környezet az alap. Miért is lenne egy betonszarkofág körül?


„Minden nap fürdik, ha más nem a 45 perces pihenőben a benzinkútón”


jah, max lavorban. Spanyolban van olyan útszakasz ahol kb. 500 km-n keresztül nincs egy zuhanyzós hely se (lefele Marokkónak)

Az M3 egész szakaszán talán van 2 ilyen hely (legalábbis mikor legutóbb arra jártam)

Szóval simán elmehet úgy egy műszakod, hogy nem találsz zuhanyzót. Abba már bele sem megyek mikor egy cégnél állsz 1-3 napot valami probléma miatt (nekem a rekord 6 nap volt) ott meg nincs zuhanyzós


„Sokan gyárban robotolnak 12 órában. Annak mennyi ideje van? Utazok 1-1 órát ott van hogy 14 órája munkával telt, kb aludnia is kell mert reggel kezdődik előröl.”


A kamionos meg 0-24-ben a munkahelyén van. Lehet egy hónapon keresztül is.


„sok a béna az utakon, az így van, de megszenveded ha napi 1 órát utazol a munkahelyedre meg vissza”


Kamionos napi 9-10 órában szenvedi meg


Okoskodás felesleges, ha sose láttál kamiont belülről. Mert csak ehez hasonló baromságok jönnek az ember száján

nov. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!