Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Körülbelül fél éve van meg a...

Körülbelül fél éve van meg a jogosítványom, de nem merek vezetni. Hogyan tudnám ezt legyőzni?

Figyelt kérdés

Folyamatosan azt érzem hogy félek a vezetéstől, egyedül el sem merek indulni.

A vezetési óráimat nagyon élveztem, elsőre átmentem a forgalmi vizsgán, de úgy érzem, hogy ez is csak a vizsgabiztos jóindulatán múlt, ugyanis a vizsga után azt mondta, hogy még nagyon oda kell figyelnem, és tett egy olyan megjegyzést is, hogy ő most az én helyemben nem dicsekedne senkinek sem...(azóta sem értem ezt a kijelentést, mégsem megy ki a fejemből, úgy érzem hogy minden motivációmat elvette a vezetéstől).

Vezetni általában a párom mellett szoktam, aki szerencsére nagyon türelmes velem, azonban pánikba esem attól, ha vannak mögöttem, pl. egy kanyar előtt; városi közlekedésnél átadom neki valamilyen félre eső helyen a pályát, ugyanis rettegek attól, hogy összetöröm valaki autóját, esetleg lefulladok..

Hogyan tudnám ezeket leküzdenem? Ki volt még ilyen helyzetben? Nektek mi az, ami segített ebben?



2023. máj. 25. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fő a fokozatosság. Egyre többet vezess és egyre forgalmasabb helyeken. Ha nem lenne hozzá érzéked, nem engedtek volna át.
2023. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A feleségem volt ilyen, megszerezte a jogsit érettségi után, még egyetem előtt, aztán 10 évig csak utas volt ha autóba ült és nem volt ezzel az égvilágon semmi gond, mert nem volt szüksége autóra. Aztán megszületett a gyerek és hirtelen baromi fontos lett az autó, gyorsan vett pár órát és onnantól napi rendszerességgel vezetett. Azt a fajta félelmet és bizonytalankodást -amiről te is írsz- száműzte, pusztán azáltal hogy muszáj volt biztonságosan (!) autóznia. Erre szokás mondani hogy „fejben dől el”.
2023. máj. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A forgalomtól félsz, vagy az autókezeléstõl?
2023. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%
Nem neked való, ne is vezess szerintem. Ezt így nem lehet.
2023. máj. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha átmentél a vizsgán, akkor mindenképességed, tudásod megvan ahhoz, hogy vezess. Aki nem alkalmas, azt nem fogják átengedni csúszópénzért sem.

Ahogy 4-es írta, fokozatosan növeld a napi távolságot, útvonal bonyolultságot, de minden nap vezess valamennyit! Nézd meg a Waze-n, mikor van a legkisebb forgalom, és indulás! A félelem valamilyen szinten normális, hiszen olyan dolgot csinálsz, amit addig nem. Viszont a gyakorlattal ez a félelem el fog múlni. Ha nem gyakorolsz, annál nehezebb lesz elindulni, mert bebeszéled magadnak, hogy neked ez nem megy. Pedig de, megy! Ha levizsgáztál, akkor megy. Pont. Indulj! ;-)

2023. máj. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Pánikba esel attól, hogy vannak mögötted? Forgalmi vizsgán üres volt az út? Értem én, hogy a valóság sokkal stresszesebb, mint egy vizsga, de na... Nem a két szép szemedért kaptál jogsit. Csak alkalmazni és fejleszteni kell. Üljön melléd valaki, aki a neked megfelelő kommunikációs stílusban tudja tudatosítani benned, éppen mekkora baromságot csináltál, aztán uccu neki.
2023. máj. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
azóta mi a helyzet kérdező?
2023. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!