Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az izraeli jogsi nem érvényes...

Az izraeli jogsi nem érvényes magyarországon?

Figyelt kérdés
Most csinálom a jogsit, és az egyik tanulótársam meglepően jól vezet. Az oktató nem is magyaráz neki semmit, úgy mint a többieknek és nem is nyúl soha a kormányhoz vagy a pedálokhoz, csak úgy ül az anyósülésen, mintha taxiban lenne és közben beszélgetnek. Végül megtudtam, hogy a csávó izraelből érkezett és ott már évek óta vezetett, van jogsija. Nemrég magyarországra költözött és most itt újra el kell végeznie a képzést. Mi értelme ennek? Nem lehet magyarra fordíttatni az izraeli dokumentumokat? Vagy nem ugyanazok a közlekedési szabályok idehaza?

2023. máj. 31. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Izrael annyira csóró, hogy ott még autók is alig vannak. Még leginkább teveháton utaznak az emberek. Kb minden ezredik polgár rendelkezik saját autóval, és azok sem igazán örülhetnek neki, mert üzemanyaghoz sem lehet jutni. Nincsenek is kimondottan forgalmi szabályok, a jogsijuk is épp emiatt csak belföldön érvényes.
2023. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
első ez nettó baromság! izraelben jóval magasabb az életszinvonal, mint idehaza, szinte minden tekintetben előttünk járnak.
2023. máj. 31. 15:47
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
Kb 10 éve az egyetemen volt arab haverom mesélt izraelről. Ezekszerint 10 év alatt ennyire felzárkóztak?
2023. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
ahány ország annyi szokás és szabály. Valószínűleg itthon is el kell végeznie, elképzelhető hogy teljesen mások ott a szabályok, végülis nem egy szomszédos de még csak nem is európai országról van szó.
2023. máj. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A Bécsi Közlekedési Egyezmény tagja Izrael. Tehát az izraeli jogosítvánnyal vezethetne is Magyarországon.

Egy gyors google keresés után azt is találtam, hogy simán (vizsga nélkül) lehet honosítani az izraeli jogosítványt. Persze mérget nem vennék rá.

2023. máj. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Izrael... csóró? 🤣 Hát nem tudom, én még a "csóró" és a "zsidó" szót nem igazán láttam egy mondatban...


Persze, hogy egy arab szidni fogja Izraelt (a zsidó meg az arabokat), de most nem kezdem el ecsetelni neked a palesztin / izraeli konfliktust, gondolom fingod nincs róla.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, akkor kell újra elvégezni a a tanfolyamot, ha az adott ország, ahol jogosítványt szerzett, nem tagja a bécsi egyezménynek.


A barátom tunéziai, 3 munkanap alatt honosíttatta a jogosítványát, semmiből nem kellett vizsgát tennie. Hétfőn elment Pestre, leadta a jogsiját, felvették a honosítási kérelmet, még aznap legyártották a plasztik kártyát. Másnap küldtek sms-t, hogy postára adták, harmadnap a kezében volt a magyar jogosítvány.


Én arra tudok gondolni, hogy a tanulótársad vagy nincs tisztában ezzel, vagy pedig több van a háttérben, és pl. szabálysértés miatt bevonták a jogosítványát, akár itt, akár külföldön.

2023. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!