Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Adta már fel valaki a vezetést...

Adta már fel valaki a vezetést, hogy ez mégsem neki való?

Figyelt kérdés
Megvan a jogsi elsőre, autó is van, de túl nagy a napi stressz.

#stressz #autóvezetés #Nemnekemvaló
2023. jún. 3. 12:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Ismert út: rutinból fog sávot váltogatni ott, ahol még indokolatlan, mivel ismeri a terepet, pont nem az rögzül, hogy figyelem a táblákat meg a közlekedés többi résztvevőjét, hanem egy olyan komfortzónában vezet, ahol lankad a figyelem."


En nem ugy erzem, hogy ismert ut miatt lankad a figyelmem, hanem eggyel kevesebb dologra kell figyelnem, az utvonal tiszta, jobban tudok a tobbi kozlekedore figyelni.


Egyaltalan nem gaz kihasznalni a helyismeretet es a savvaltast a tabla elott megkezdeni, feltetelezve, hogy felveszed a belsobb sav sebesseget. Budapesten van egy par hely, ahol ha akkor akarsz besorolni, amikor a tabla megjelenik, a fel varos megutal teged. Pl Kerepesirol Hungaria jobbra kanyarodasnal: [link] A tabla utan ahol megjelenik a busz sav oldalan a szaggatott vonal, atlagos forgalomnal ott mar osszefuggo kocsisor szokott lenni, ezert jonnek mar a Burger Kingtol a busz savban a jobbra kanyarodok.


"Azt nagyon jól megtanulja, hogy azon az úton hogyan menjen végig, arról pont leneveli, hogy bárhol tudjon ésszel közlekedni, pedig a jogosítvány tudtommal az egész kontinensre szól és nem is csak szép napos időre."


Persze, abszolut jogos, de kerdezonek egy konkret utvonal fontos most. Idovel ha csokken a stressz, senki nem tiltja, hogy leterjen az ismert utvonalakrol.


Szvsz. En nem vagyok oktato, csak friss jogsiskent okoskodok, meg jogom van tevedni.

2023. jún. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Te add fel, nincs rá szükség neked se és a többinek se.
2023. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Én a nagymotor jogsival vagyok úgy, hogy ha vissza lehetne menni az időben 1 évet, akkor nem vágnék bele újra. Majd ennyi idő szenvedés után lett meg, úgy elhúzódott az oktatás. Oktatók hetekre elmentek nyaralni, téliszünet, meg 1x buktam rutinon. Mikor végre levizsgáztam városi vezetésből, pénteken legnagyobb dugóban, szakadó esőben, akkor ugyan átmentem, de a vizsgabiztos előtte még pusztán szórakozásból elmondott mindenféle béna szervdonornak mindkettőnket (kettesével mentünk), ami persze nem is esett jól. Ott volt a motorom, amit fél éve megvettem, és nemigazán volt meg a remegő vágy, hogy mostmár vezethetem, hiába volt ott az ügyfélkapus kategóriabővítéről a visszaigazoló SMS és e-mail, hogy mostmár mehetek vele.

A vizsga óta elltelt majd 1 hónap, és a motorba beletettem kicsivel több mint 1000km-t, aminek nagyrésze munkábajárás, de most is inkább közlekedési eszköznek érzem mint kikapcsolódásnak. Csak éppen mivel van B-s jogsim, meg kocsim, 50-es motorom, így a közlekedés, munkábajárás meg volt oldva, és nem kevés pénz maradhatott volna a zsebemben.

2023. jún. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13 Hát, a motor nem is kikapcsolódás, hanem lankadatlan figyelem, én konkrétan mentálisan jobban lefáradok egy pár órás úton, mint melóban egy nap alatt. De azért majd megjön a kedved. :)


#11 Az a baj ezzel, hogy már a hatóság is megcáfolta nem egyszer ezt az ismert útvonalon jó gyakorolni "elvet". Legalábis szerintem ahol olyan tábla van, hogy háromszögben "FORGALMI REND VÁLTOZÁS", az csak azt mutatja, hogy baromi nagy problémák vannak az úrivezetőkkel, ha ugyanazon a helyen külön fel kell hívni a figyelmet, hogy tavaly megváltozott a felfestés és a tábla. Akkor szerinted aki úgy kezd el friss jogsival vezetni, hogy csak ismert útvonalon vezetget, ráadásul nem a csúcsidőben, az mit tanul meg? Sávot váltani, jobbra tartani az tud az autópályán, aki baromi magabiztosan jár két sarokra munkába meg közértre, vagy az, aki ki is merészkedett már életében autópályára, esetleg néha rá is dudáltak, ami után jobb esetben rájött, hogy mit csinált rosszul és legközelebb nem csinálja?

2023. jún. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

14-es. Baaazmeg. En nem azt mondom, hogy elete vegeig par utvonalon vezessen csak.


Mindenki dontse el, hogy hova mereszkedik tapasztalatlan soforkent, csak lehet, hogy ha bakizik, nem csak radudalnak, hanem valaki meghal.


Autopalya szvsz (csontkezdokent mondom) pont nem kihivas. Egy dologban lehet bonyolultabb: tartani kell legalabb 90-100-as sebesseget. Minden masban egyszerubb. Nincsenek keresztezodesek, gyalogos atkelok, eles kanyarok...

2023. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
#15 Nekem nem kell magyaráznod, hogy autópályán kb. a legbiztonságosabb vezetni, mégis attól is be van sz*rva minden frissjogsis. De alapból kontraproduktív a premissza, van egy papírja arról, hogy legalább 40 percig képes figyelni a forgalmat, akkor mondjuk neki, hogy egyelőre csak kis forgalomban, ismert helyen menjen? Akkor mi jogon van jogosítványa? Azért nem agysebészet a közlekedés, csak nem kell se hülyének, se bunkónak, se idegbetegnek lenni. Márpedig aki nagyon fél, annak vannak problémái, csak nem szűri a rendszer, hogy alkalmatlan.
2023. jún. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Pont az autóút az, amin kezdtem a vezetést, a felhajtás, ami ott necces. Kisebb forgalmú városban elvagyok, két település között is, ha jó az út. Köd, szakadó eső, jeges út meg a nagy forgalom, ami kikészít. Meg az előzés, mindig izgulok, hogy mögöttem már idegesek, miért nem előzök.
2023. jún. 7. 20:43
 18/23 anonim ***** válasza:
Ha a mögötted levő ideges, előzzön ő.
2023. jún. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
55%

"Meg az előzés, mindig izgulok, hogy mögöttem már idegesek, miért nem előzök."


Amig te szabalyosan mozogsz, szrd le a mogotted levoket, semmikepp se engedd, hogy stresszeljenek es kenyszeritve erezd magad olyansmire, amit nem gondolsz biztonsagosnak.

2023. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Ma pl. lekanyarodtam a lámpánál jobbra, gyalogos jön, várom a zebra előtt, hogy átérjen. A mögöttem lévő, 2. a lámpánál majdnem letolt az útról, csikorgó gumikkal indult. Pedig biztos elérte a következő zöldet is. Sárgánál már egyes, zöldnél meg nem tudok kilőni, ha jön a gyalogos. Az ilyeneket nem értem, sajnos mindig egyedül megyek, nincs vélemény, hogy jól vagy rosszul.
2023. jún. 8. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!