Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » EÜ vizsga- ennek a könyvnek...

EÜ vizsga- ennek a könyvnek az elolvasása elég lesz ahhoz hogy sikeresen átmenjek?

Figyelt kérdés
Hornyák István Elsősegélynyújtás mindenkinek c. könyvét kezdtem el olvasni. A könyv ismerete elég lesz a sikeres EÜ vizsgához? Vagy ássam bele jobban magam és dolgozzak ki tételeket? stb stb. Aki esetleg olvasta a könyvet és van tapasztalata, megköszönném a válaszát, de bárkitől elfogadok tippet illetve tanácsot! Nem tudom manapság hogyan zajlik egy EÜ vizsga, nagyon szakszerűen kérdeznek bele a dolgokba, vagy tényleg lazán veszik és inkább a gyakorlati részeken (újraélesztés, stb.) van a hangsúly? Köszi nektek előre is! :)

2023. jún. 9. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen helyről tudok csak írni, az is 2006-os.

Egy „valódi” elsősegélynyújtó vizsga igen komoly felkészülést igény, nehéz a vizsga.

De járművezetőknél sokkal lazábban veszik, és a főleg a közlekedési baleset során előforduló esetekre terjed ki. A mi tanfolyamunkon egyetlen elméleti óra volt csak, gyakorlat semmi. Mindenki átment. A vizsgáztató olyan mértékben segített, hogy nagyon hülyének kellett volna lenni ahhoz, hogy megbukj. Persze nem direktben csinálta, de rávezetett.

Gyakorlatban stabil oldalfekvést kellett bemutatni, vagy mesterséges lélegeztetést (szívkompressziót nem).

2023. jún. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el párszor a könyvet amit írsz és nézd át ezeket a kidolgozott tételeket és videókat:

[link]

[link]

Gyakorolj otthon, stabil oldalfektetést családtagon, újraélesztésről nézz videókat YouTube on. Egy hete vizsgáztam, ezekből tanultam, nem arra mentek, hogy megbuktassanak, próbált segíteni a vizsgáztató, a szánkba adni a megoldást, de azért illik képben lenni, a semmire nem fognak átengedni. Stabil oldalfektetést kellett egymáson bemutatni és újraélesztést egy babán, de csak a kompressziót, befúvást nem. Belekérdeztek kisebb részletekbe, pl milyen mélyen nyomod a mellkasát, mennyi légzése van 1 perc alatt.

2023. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Sziasztok! Valaki tudna nekem is segiteni privat uzenetben? Elsosegelyrol lenne szo

Van par kerdesem es kene egy kis segitseg

dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!