Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kinek van elsőbbsége ebben a...

Kinek van elsőbbsége ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Lakótelepről van szó, ahol az út (nem egyirányú) szélén fixen mindig parkolnak az autók. Emiatt két forgalomban lévő autó nem fér el egymás mellett.


Az alábbi szituációban (kép linken elérhető) a zöld vagy a kék autónak van elsőbbsége?


[link]


Itt lakom és akár mikor itt megyek, mindig az az autó ad elsőbbséget, aki közelebb van egy kereszteződéshez. Ott félreáll és elengedi a másik autót.


Ma viszont a kék autós nem állt meg a kereszteződésnél, hanem bejött és természetesen nem fértünk el egymás mellett. Azt várta, hogy beparkolok és félreállok a szűk szabad helyre, amit az ábrán is jelöltem (piros autók között)?


Köszi a választ.


2023. jún. 14. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Annak kell elsőbbséget adnia, aki nem a saját sávjában halad.
2023. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Kéknek van elsőbbsége, neki nincs semmi akadály a haladáshoz, te viszont az úttest menetirány szerinti bal oldalán haladsz, azaz a forgalommal szemben.

Az életben az áll félre akinek egyszerűbb, de ez csak szokás, nem róható fel neki ha mehetnékje van.

2023. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%

Amennyiben az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas, úgy mindig annak az autósnak kell elsőbbséget adnia, akinek az akadály kikerüléséhez irányt kell változtatnia. Adott esetben a zöld autónak.


Gyakorlatban az szokott, aki egyszerűbben félre tud állni. Ritkán futni bele olyanban, hogy megvárják, hogy vissza tolass 10 autónyit, ha még 5 métert kellene megtenned ahhoz, hogy elférjetek egymás mellett.

2023. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az egész utca kanyarodik és nehezen belátható. Tehát ha én már bementem és 20 métert vissza kell tolatnom, hogy félre álljak, ő viszont 2 méterre van a kereszteződéstől és félre tudna állni, akkor nekem vissza kell tolatnom?
2023. jún. 14. 19:48
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, értem, hogy KRESZ szerint ez a szabály, de a gyakorlatban nem életszerű.
2023. jún. 14. 19:55
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem életszerű, de ez van.
2023. jún. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Az életben általában az ad elsőbbséget, akinek egyszerűbb.
2023. jún. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőbbség az egyszerre történni akaró dolgokra ad megoldást.

Ha a zöld már a várakozó autókat kerüli, a kek hiába van a helyes oldalon, meg kell várnia.

Amannyiben az a hely elegendő a biztonságos lehúzódáshoz, akkor meg kell tenned.

2023. jún. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha lesz jogsid meg fogod tanulni. Annak van elsőbbsége, aki nem változtatja meg a haladási irányát. A zöld a szembe oldalon haladva kerülné ki az álló kocsikat, így ő ad elsőbbséget
2023. jún. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves 9.! Ha figyelmesebben olvasnál, nem írnál ilyeneket.

A zöld autó már megkezdte a várakozó autók kerülését, mikor a kék érkezik. Tehát már előbb ott van, valahol félúton.

Vegyük alapul a vázolt helyzetet. 3+3 autó, meg kb. még egynek hely.

Ha 4 métert számolunk egyenként, az 28 méter. kb. 40 km/h sebességgel kb. 3 másodperc elhaladni mellettük. Ami azt jelenti, hogy ha a túlsó végéhez kb. 30-35 méteren belül jön a másik, akkor nem kezdhetem meg a kerülést, de ha nem látok el annyira? lakóhelyemen is van hasonló, és a sor elején parkoló kb. 1 méterre áll a kereszteződéstől. Ha szemből nem jön senki, megkezdem a műveletet. És ha bekanyarodik valaki? Azt nem láthattam!

És mi a jobb? Ha vár 2-3 másodpercet, vagy abba a lyukba megpróbálom beszuszakolni a kocsit, 8-15 másodperc alatt?

2023. jún. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!