Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobbra kanyarodáskor telizöld...

Jobbra kanyarodáskor telizöld lámpánál a zebrán átkelő gyalogosnak elsőbbsége van. Hogyan kell ebben a helyzetben elsőbbséget adni?

Figyelt kérdés

Adott egy 2*2 sávos út, a gyalogos szemből érkezne, de még bőven van hely 2 autónak is legalább elkanyarodnina gyalogos előtt anélkül, hogy zavarná. Szabályos, ha ebben a helyzetben befordulok a gyalogos előtt, vagy amíg ő nem kelt át a zebrán nem mehetek át előtte?


Most kezdem a jogosítványt és a kresz vizsgát, szeretnék mindent helyesen megtanulni vizsgara.


91 Ferihegyi út

[link]


2023. jan. 28. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem itt fogsz vizsgázni, amúgy a gyakorlatban meg ha elférsz mielőtt odaérne, menj.


Vizsgán inkább ne!

2023. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vizsgán eszedbe se jusson, azonnali bukás.


Való életben bejátszható, hogy elmész még előtte, ha tényleg messze van még a gyalogos és simán elférsz előtte, bár én személy szerint megvárom. Nem azon a kis várakozáson múlik az életem, aki pedig ennyire siet, attól mindig szívesen megkérdezem, hogy mégis mi mindent csinált azalatt a 10 másodperc alatt, amennyit megspórolt?

2023. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jaja vizsgán azonnali bukó.

Való életben már szabálytalan ha a túlsó oldalon lelépett a gyalogos akkor is meg kellene állnod, bár ilyenkor sokszor én sem állok meg, főleg ha nincs mögöttem senki.

Ha vannak akkor jobban megállok, ezzel is segítve a gyalogost nehogy elüssék.

2023. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én alapvetően megállok akkor is ha átférnék. Akkor sem megyek tovább, ha a gyalogos integet, akkor sem, ha dudálnak mögöttem, nem ezen a pár másodpercen múlik az életem. Tudom mindenki másnak igen mert éppen szül az asszony.
2023. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
#2 ha itt megvárod a gyalogot mire átér 5 sávon addigra el is ássák a hulládat a mögötted várakozók, plusz itt a gyalogok még akkor is korzózgatnak amikor nekik már rég piros. szóval itt egy zöld alatt kb MAXIMUM 1 autó tud kikanyarodni ha valaki szabályos akar lenni.
2023. jan. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
#5 A válaszom írásakor egy konkrét hely jutott eszembe, ahol sűrűn átmegyek. Régen még iskolásként gyalogosként mentem itt sokszor, most meg ingázás közben autósként, szóval jól ismerem mindkét oldalt. Igen, ez is 5 sáv. Google térkép mérése szerint 25 méter, átlag gyalog 10-20 másodperc, tempótól függően. Megvárom. És soha még csak rám sem dudáltak.
2023. jan. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6 én viszont hetente többször járok itt.. főleg ennek az ellenkező iránya a necces ilyen szempontból, ott már csináltak inkább külön kanyarodósávot, meg külön zöldet a jobbrakanyarodóknak mert SENKI nem bírt bekanyarodni egy lámpaváltás alatt a gyalogbékák miatt akik még akkor is kozóznak amikor a kereszirány gázolna rajtuk már keresztül :D :D
2023. jan. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindig érdekes ez a "gyalogbéka" megnevezés, hiszen a 7-eshez hasonló nagypofájúak maguk is "gyalogbékává" válnak abban a pillanatban hogy kiszállnak a szarjaikból :D
2023. jan. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 viszont én gyalogbékaként is autós fejjel gondolkozok.

Ha meg át is engednek, kurrvagyorsan áttakarodok előtte hogy meg se kelljen állnia. vagy ha elfér előttem, intek neki hogy menjen, ne tartson fel maga mögött egy fél kerületet.

2023. jan. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 a hozzád hasonló integetősöknek kérdés nélkül visszaintek, vagy kiordítok, hogy haladjon már, mert pont az akasztja meg az ilyen tök felesleges előzékenység akasztja meg a közlekedést ahelyett, hogy simán csak a szabályok szerint haladhatna mindenki.
2023. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!